Informatyka=>Anglia=>co i jak ?

Temat przeniesiony do archwium.
Hm, więc pytałem się na temat informatyki w Anglii... Jeden z użytkowaników oznajmił że udzieli potrzebnych mi informacji jeżeli podam mu maila... podałem, lecz żadnych wiadomości nie otrzymałem... Z informacji zamieszczonych na forum wynika, iż istnieje pewien przelicznik ocen ( jak na chwilę obencną procentów, kto wie co bedzie za miesiąc :)) na punkty potrzene przy rekrutacji. Proszę zatem o odpowiedź na następujące pytania 1) w jaki sposób liczone są oceny z matury, a w jaki sposób %, 2) w jakie przedmioty powinienem inwestować ( uczyć się ;p), a kakich nie ? 3) co powinienem zdawać na maturze ? Mój wstępny plan wygląda następująco mat - rozsz, pol - podst, ang - rozsz, fizyka - rozszerz i inf - rozszrz - i tutaj pierwsze 3 to pewniaki, a 2 kolejne to wlasciwie kosmos dla mnie. Fiza - kuleje, inf w szkole = porazka. Mam duże wątpliwości tym bardziej iż na inf na pol-sl jest wymagana wyłącznie matura z matm rozszerz... będe bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi...
Nie wiem po co ci angielski rozszerzony ... Informatyki sie nie uczyles i idziesz studiowac ? Nie zebym cie zniechecal, ja tez sie wybieram do uk na studia (jestem w 1 klasie), ale ja startuje w olimpiadach z matematyki i informatyki, moja znajomosc informatyki jest napewno na poziomie przecietnego informatyka . Fizyka chyba ci nie jest potrzebna rozszerzona (aczkolwiek pewny nie jestem bo ja z fizyki mastah jestem i tak czy siak bede na rozszerzonym zdawal:]) . Dolaczam sie do pytan na temat przeliczania ocen, no i mam nadzieje ze polski sie nie liczy do punktacji ;-) .
Chetnie wymienie sie informacjami (tego nigdy za wiele) na jakich uniwersytetach planujesz studiowac it.d.
[email]
no ja też jestem w 1 klasie ... No wlasnie mam mase zajęc na głowie i z czegoś będe musiał zrezygnować... a jeżli chodzi o inforamtyke to jeżeli mówisz że w olimpiadach to tam wyłącznie programowanie raczej... Jeżeli chodzi o te uniwerki to jeszcze niewiem... niezabardzo wiem jak się w tym połapać... ktos z forum wspomnial o warwick... ale tak generalnie to na jakis wybitnie trudny niechcialbym isc, celuje w cos bardziej dla ludzi, ponieważ musze jeszcze zarobić tam na siebie... zmywak, kelner :o... a napisz jak tam twój angielski... masz juz fce, adv cpe :O ? a, jeszcze jedno... dlaczego angl rozsz nie >? punkty ! - nie ?
angielski nie poniewaz zdaje mi sie iz i tak to nic nie da poniewaz w pracy, studiach okazujesz certyfikaty. Tez rozwazam warwick (miedzyinnymi) Narazie nie mam zadnego certyfikatu ale jestem na poziomie cae pod koniec drugiej (wakacje) zamierzam cpe albo cae nie wiem boje sie mozliwe ze bede zdawal cpe i toefl (zeby wrazie nie zdania jednego miec chociaz drugie) Ja tez bede na siebie pracowal aczkolwiek wiaze pewne plany ze sprzedaza softu (oczywiscie przez siebie napisanego) na gieldach internetowych it.p. Co do olimpiad, fakt nastawione na programowanie. Biore w nich udzial gdyz licze na laureackie miejsce. Potem z laureatow jest wylaniana druzyna na miedzynarodowe olimpiady. Najlepsi jeszcze w liceum maja zapewnione miejsce pracy, sponsorow na studia no i same studia ;-) z matematyki rownierz biore aczkolwiek watpie abym laureatem byl (moze w pozniejszych latach). Zdziwilem sie natomiast iz napisales ze boisz sie pisac informatyke na maturze a z tego co wiem to jest na poziomie z lekka podstawowym :] zazwyczaj osoby ktore chca studiowac informatyke, sa obeznani w klimacie no i interesuja sie matma i fiza. Oczywiscie nie jest to regula, lecz mniemam ze oscyluje to w granicach 80 - 95% :] . Planujesz sie cos przygotowywac, odkladac kase? (tego sie boje bo 1000 pounds plus ewentualne koszty utrzmania przez pierwsze 1- 3 miesiecy) to jednak jest dosc sporo (prawie 10 tysiecy moze byc nawet). Slyszalem tez ze osoby ktorych rodzice zarabiaja ponizej 25tysiecy gbp na rok maja studia za darmo w angli. wystarczy zaznaczyc odpowiednie opcje w formularzu ucas... Troche mnie denerwuje brak informacji, dowiedzialem sie sporo ze stron danych uniwersytetow niestety ciezko jest znalesc informacje kokretnie dla uczniow z polski, czy nawet innych krajow z poza angli. Zastanawiales sie moze nad irlandia albo szkocja, ja osobiscie zastanawialem sie na dublin'em (ladnie, tanio i chyba w miare wysoki poziom) brakuje mi tylko rankingow porownywujacych studia w calej wielkiej brytani ... no troche sie zapedzilem, pewnie pelno bledow porobilem i namieszalem ale sie wyjatkowo spiesz, moze pozniej cos napisze, bylbym wdzieczny gdybys tez napisal co planujesz it.p.
pozdrawiam...
hmmm no tak nie pomyslalem w sumie to z angielskiego calkime dobry pomysl bo punkty, zastanawiam sie tylko jak naliczane sa punkty na uniwersytety w angli czy brane pod uwage tylko te z danych przedmiotow, czy wszystkie dzielone przez max zdobytych - > z tego procent i tak samo robia z podaniami z innych krajow ? to mnie wlasnei najbardziej nurtuje, sposob naliczania pkt :/
a kto to wie jak oni to robią :) może w zależności od pogody, a może w zależności ile zapłacisz ;p
a i napisz ile się w tyg uczysz angielskiego ? bo na twoim poziomie to wlasciwie same slownictwo raczej...
Glownie czytam ksiazki wypozyczane z britisch council, przerabiam podrecznik do cpe (podzielilem liczbe tematow it.p. zeby zrobic w okolo 8 miechow) chodze tez na konwersacje 2 h tygodniowa (cena takich konwersacji to koszt okolo 50zl/miesiac) slucham duzo audio bokow (www.gutenberg.net - czy jakos tak) teraz slucham adventures of sherlock holmes ... ogolnie wyjdzie z prawie 1 h dziennie (srednio)
no to rispekt :)
łał,gdzie znalazłeś takie korki za 2h/tyg to bedzie z ok 8h/mies i za 50 pln to wszystko?
50 zl miesiac .... czyli rok kolo 400 zl
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

FCE - sesja zimowa 2004