Szuster w Lodzi a FCE

Temat przeniesiony do archwium.
prosze o kontakt z osoba ktora uczestniczyla w kursie przygotowawczym do FCE w Lodzi w szkole jezykowej SZUSTERA ii sp.chce rowniez zapisac sie do tej szkoly na kurs przygotowawczy ale chcialabym uslyszac opinie innych osob na temat poziomu nauczania ,lektorow i rezultatow z jakimi sie zdaje.Zgory dziekuje.Monika
Polecam p.M. Dworakowska - to naprawde swietna lektorka, ma doskonaly akcent i znajomosc jezyka. Potrafi nauczyc i zmobilizowac do nauki, wiec jesli jeszcze prowadzi tam kursy do FCE to naprawde polecam.
dzieki za odpowiedz.napisz czy masz FCE i jesli tak to jak dlugo sie przygotowywalas do egzaminu?jakie materialy sa niezbedne i na co zwrocic najwieksza uwage?
Mam FCE (CAE tez i tez przygotowywalam sie u Szustera); przygotowanie pod katem egzaminu trwa w tej szkole okolo 2ch semestrow (czyli okolo 9 miesiecy). Przerabialismy "Fast Track to FCE" + mase innych ksiazek z testami (do tej pory mam 2 segregatory kserowek tylko do FCE), dostawalismy mnostwo pracy domowej, ktora byla regularnie sprawdzana, byly testy,kartkowki, dosc czesto musielismy mowic..ja mialam problemy z listeningami wiec zawsze dostawalam dla siebie dodatkowe testy + klucz:) No a poza kursem uczylam sie bardzo duzo sama; jeszcze wtedy nie mialam dostepu do radia BBC ani do internetu,multimediow czy gazet, wiec byly metody tradycyjne, czyli uczenie sie slowek, zeszyty tematyczne, cwiczenia z gramatyki... ale jakos poszlo:)
na co zwrocic uwage - przede wszystkim na to ze jest to certyfikat FIRST a nie LAST wiec nie ma sie co przejmowac. Proponuje rozwiazywac duzo testow (czyli nic odkrywczego), zwlaszcza z lat ubieglych. Najlepiej wypozyczyc jakas ksiazke z gramatyka (Murphy, Vince-to juz wyzsza szkola jazdy i tylko niektore cwiczenia moga sie przydac do FCE,chociaz na zajeciach czasem korzystam z niej przygotowujac do FCE bo uwazam ze zawsze lepiej wiedziec troche wiecej niz troche mniej:) ). Latwiej zdac egzamin gdy sie czlowiek oslucha z jezykiem - czyli radio, tv..jesli nie ma dostepu to mozna wypozyczyc kasety i sluchac jak najwiecej.
Co do czytania - jest duzo gazet w Empikach, mozna nawet nie kupowac tylko po prostu pojsc i przejrzec; w Lodzi w Empiku w Galerii mozesz na przyklad usiasc z gazeta i sobie ja czytac, wiec nie ma problemu:)
Zapisz sie tez do British Council, to jest biblioteka brytyjska na Placu Wolnosci. Wstep kosztuje 30zl i pozniej co roku placisz 20zl, a mozna wypozyczac 5 pozycji miesiecznie (podreczniki do nauki, kasety,ksiazki w oryginale,filmy,nagrania,testy). Nie trzeba byc studentem, wystarczy dokument tozsamosci (dowod czy legitymacja szkolna). Aha no i niestety nie ma tu Fast Tracka, ale jest masa innych ksiazek:)
pozdrawiam
Agus bardzo dziekuje Ci za tyle informacji.Przyblizylas mi bardzo temat egzaminu i jestem troszke przerazona ale sprobuje mimo wszystko .Napisz mi prosze czy szkola Szustera dobrze przygotowuje do FCE mam na mysli kurs przygotowawczy?Chodzilam przez pewien czas do EMPIKU ale bylo okropnie nudno a prowadzacy nawet nie poprawial bledow wymowy.O szkole Szustera slyszalam wiele dobrych opinii dlatego prosze o opinie Twoja.pozdrawiam Monika
Mnie przygotowala dobrze, ale mysle ze to zalezy od wkladu pracy. Jesli tylko przykladasz sie do zajec (ja chodzilam 8h w tygodniu, ale 6h tez daje niezle rezultaty), zaliczasz testy a jesli czegos nie rozumiesz to chodzisz na konsultacje, to jestes na najlepszej drodze zeby zdac. Plusem tej szkoly jest to ze zawsze mozesz dostac dodatkowe kserowki (nawet jesli zgubisz jakas to natychmiast pojda Ci dokserowac), nawet mozesz poprosic o testy z ksiazek z ktorych ie nei korzysta na zajeciach, tylko musisz porozmawiac ze swoim lektorem/lektorka:). Nastaw sie na dosc spore grupy (w praktyce na zajeciach jest ok 15 osob), glownie sa to studenci i osoby po studiach, osoby w wieku gimnazjum kieruja do grupy wiekowej pt. kurs do FCE dla uczniow gimnazjum. Pamietaj ze zadna szkola nie nauczy sie za Ciebie, moze Ci jedynie pomoc zmotywowac sie, dostarczyc materialow no i duzo skorzystasz na zajeciach bo nie zdarzylo mi sie zebym trafila na lektora ktory by nie umial mowic, albo ktory by przynudzal:) pozdrawiam..
Agus dzieki za odpowiedz.Bardzo mi pomoglas.Czy moglabys dac mi namiary jak moge sie z Toba skontaktowac bo juz niedlugo nie bede miala dostepu do internetu.Ja jestem z Glowna pod Lodzia.Czy bede mogla skontaktowac sie z toba telefonicznie w sprawie materialow czy innych pytan??? pozdrawiam Monika [email]
zamierzam zapisać się do Szustera.. widzę, że zbiera dobre opinie?
a czy robia tez szkolenia specjalistyczne? szukam jezyka technicznego w Łodzi
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa