angielski na Akademii Polonijnej w Częstochowie?

Temat przeniesiony do archwium.
Chodził może ktoś na kurs angielskiego na AP?Stosują tam metodę CERANA. CZy warto zapisywać się tam na język? Ewentualnie może są inne, godne polecenia szkoły jęzków obcych w Częstochowie? ;)
A na czym ta metoda CERANA polega?
W tej metodzie zajęcia odbywają się z podziałem na czytanie, słuchanie, pisanie, gramatykę praktyczną, konwersacje oraz laboratorium językowe i multimedialne. Tak jest napisane na http://www.ap.edu.pl/main/displaypage.php?ids=1368&PHPSESSID=3b283685de4f62459a4de64cef462808
Zastanawiam się czy jest to dobra metoda.
To tak jak w każdym przygotowaniu do FC, czytanie słuchanie....
tak. tylko intersuje mnie czy te zajęcia są solidnie prowadzone. Jakie są opnie osób chodzących na te kursy lub też studiujących na AP.

Czy nikt tam nie studiuje??!!
nauka metoda cerana w wykonaniu AP pozostawia wiele do życzenia i jest tylko maleńkim fragmentem kursu, firmowanego tą nazwa. W AP chodzi głównie o laboratorium multimedialne - jest podręcznik (paskudny), są teksty, do każdego tekstu - pytania (na milion sposobów pytają o to samo)z odpowiedziami, słucha sie tekstu, pytań i nagrywa swoje odpowiedzi . Następnie słyszy sie odp. pożądaną, i nagrywa się ją. W międzyczasie prowadzący zadaje pytania do tekstu, jest z nim bardzo krótka rozmowa i tyle. No jest jeszcze trochę gramaryki w tej książce, ale prowadzący tym się nie zajmuje, to były nasze prace domowe. Ot i cały Ceran w AP. Tak jak mówiłam, to tylko malutki fragment tego, co ta metoda zakłada i co powinno być w ramach niej prowadzone. Więcej mozna przeczytać w necie na stronach Cerana.
Z tego, co wiem jest to metoda skuteczna, ale jak zwyklw muszą być spełnione wszystkie warunki, założenia itd. Nie jest to równiez tania impreza, byc może dlatego AP prowadzi tylko laboratorium ta metodą.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka