Zanim napiszesz coś o szkole językowej

Temat przeniesiony do archwium.
Taki temacik na szybko.

Szkoły językowe w Polsce to w 90 % franczyza.

Co to w praktyce oznacza?
Heniek G. ma firmę X. Zatrudnia lektora Y. Nie idzie mu za bardzo na rynku, ma słabą reklamę może kiepską opinię na dzielni. W zamian za część zysków decyduję się na schowanie pod skrzydłami dużej szkoły językowej. Nowy klient szukając szkoły językowej wybiera dużą solidna firmę o długiej tradycji. Suma summarum nadal uczony jest przez lektora Y.

Dlatego zanim Państwo napiszecie cokolwiek o danej szkole językowej - pomyślcie o czym właściwie piszecie. Bez podania nazwiska konkretnego lektora nie ma to sensu. Są miasta w których dana szkoła ma więcej niż jedną filię. Są różni lektorzy zatrudnieni w tej samej filii - czasami jest to nawet i 20 osób.

Pisanie ta szkoła jest dobra ta zła jest bezsensowne.

Temat ten powstał dlatego, że przeglądając to forum często trafiam na komentarze promujące lub tez odwrotnie dane szkoły językowe.
a moim zdaniem poza empikiem który trzyma poziom w ogóle najlepiej omijać sieciówki co widać np przy speakupie gdzie chyba rekordowo dużo ludzi składa pozwy do sądu włącznie przecież ze zbiorowymi, że w takich miejsca priorytetem jest żerowanie na portfelu. Miałem dylemat między Empikiem a Skrivankiem i wybrałem ten drugi ze względu właśnie na to, że nie jest sieciówką tylko samodzielnym tworem i nie żałuję. Gość z którym konwersuje przez skypea mówi, że postępy widać gigantyczne u mnie.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia