nowa wersja multimediów w Speak Up - lipiec 2017

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem kursantką w szkole Speak Up od 10 miesięcy. Wybrałam tą szkołę po wnikliwych poszukiwaniach odpowiedniej i uważałam, że jest najlepsza, choć także najdroższa.

Miałam o szkole Speak Up zawsze bardzo dobrą opinię. Szczególnie doceniałam zalety lekcji multimedialnych. Zasiadając do nowej lekcji czułam się jakbym rozpoczynała nową przygodę z kolejnym kawałkiem języka angielskiego. Wszystko było tak doskonale dobrane. Słówka, idiomy i wyrażenia przeplatały się, krzyżowały w tekstach, dialogach, zadaniach i video. Naprawdę dużo się uczyłam właśnie poprzez te lekcje multimedialne. Wykonywałam je parokrotnie, utrwalając nowe zagadnienia. Zadania i ćwiczenia były tak zachęcające i motywujące, że aż chciało się uczyć!

W lipcu wprowadzono nową wersję multimediów. Wprowadzając tak poważne zmiany:
- nie poinformowano kursantów o zamiarze wprowadzenia zmian, tym samym o zmianie warunków umowy;
- nie przygotowano wersji pilotażowej;
- nie przeprowadzono żadnej formy ankiety, by zebrać opinię na temat satysfakcji z dotychczasowej wersji multimediów.

Czuję się zawiedziona zarówno tymi zmianami, jak i sposobem, w jaki je wprowadzono, a raczej je narzucono bez informacji o tym, że jakaś zmiana jest planowana. Jestem szczerze rozczarowana i przygnębiona, ale także oszukana. Nowa wersja w ogóle mnie nie interesuje ani nie satysfakcjonuje. Lekcje są krótkie, ubogie i niemotywujące do nauki.

Najważniejsze zmiany to:
- Zlikwidowano 2 całe sekcje, w których była zawarta bardzo ważna metoda nauki obcego języka – powtarzanie zdań, nagrywanie ich i odsłuchiwanie, aby zweryfikować swoje własne brzmienie w obcym języku. To była wspaniała zachęta do głośnego mówienia po angielsku
- Usunięto większość dłuższych tekstów
- Skrócono wiele zadań, w tym zadania typu „writing” skrócono przeciętnie z 10 zdań do napisania do 3

Jeśli uczniowie w szkole marudzą i narzekają na zbyt dużo zadań, na zbyt wymagający materiał - to szkoła powinna przekonać uczniów, że aby nauczyć się obcego języka, to trzeba poświęcić sporo wysiłku i czasu, żeby osiągnąć ten cel. Powinna przekonać, że ambitny program jest potrzebny. A Speak Up obniża standardy, obniża poprzeczkę.

Proszę o opinię kursantów na temat nowej wersji multimediów. Czy macie też podobne odczucia do moich?
Juz nerwy mi nie pozwola czytac tych bzdur.

 »

Nauka języka