Speak up

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę przemyśleć dobrze podpisanie umowy ze szkołą Spek Up. Pomimo zapewnień, że w każdym czasie można zrezygnować z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenie, w rzeczywistości wcale nie jest tak różowo.

Mój przykład:

Podpisałam umowę na 24 mies. po 230 zł / mies. Płaciłam regularnie.
Po 15 miesiącach chciałam zrezygnować. Zapłaciłam do tej pory 15 x 230 zł = 3500 zł. Myślałam, że zapłacę jeszcze za 1 miesiąc i się pożegnamy. I tu niespodzianka!!! Wyliczono mi, że jeśli chcę zrezygnować, to muszę zapłacić jeszcze 1800 zł!!!!
A wynika to ponoć z umowy (nie wprost!!!), w której są wycenione poszczególne poziomy.
Miałam w umowie 7 poziomów rozłożone na 24 mies.
Ceny poziomów są różne i tanieją z czasem: 1400 zł (3 mies.), 1200 zł (3 mies.), 1000 zł (3 mies.), 700 zł (3 mies.), 600 zł (3 mies.), 300 zł (3 mies.), 100 zł (3 mies.), 3 zł (3 mies.). Wg umowy poziomy są rozłożone w czasie! (co jest ważne).

Przykład dla opuszczenia szkoły po 3 mies.:
Jeśli więc chcesz opuścić szkołę po 3 miesiącach, to nieważne czy zrealizowałeś poziom, czy też nie, to i tak musisz dopłacić!!! Zapłaciłeś za 3 mies. x 220 zł = 600 zł, ale szkoła wycenia 1 poziom na 1400 zł, więc ekstra trzeba zapłacić 800 zł przy rezygnacji po 3 miesiącach. Ale teoretycznie zawsze można!!!!

Przykład dla opuszczenia szkoły po 15 mies. (mój przykład):
15 mies. x 220 zł = 3500 zł zapłacone
szkoła uznaje, że powinnam po 15 mies przerobić 5 poziomów i wycenia to na 5300 zł. (rzeczywiście zrobiłam tylko 2 poziomy)
szkoła żąda przy zerwaniu umowy 1800 zł (bo 53[tel]).

Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy!
Gdybys wczesniej poczytala wszedzie o tych szkolach,....
Polak madry po stracie.

 »

Pomoc językowa