Jaka szkoła językowa najlepsza?

Chciałabym zacząć kurs j. angielskiego na poziomie C1. Zastanawiam się, która szkoła językowa w Warszawie byłaby w porządku, a jednocześnie nie wpędziłaby mnie w kredyty. Czytałam wiele negatywnych opinii na temat Speak-up, więc raczej sobie odpuszczę zwłaszcza, że ponoć ich kursy są horrendalnie drogie. Właśnie... Co do kwestii finansowych - jestem w stanie zapłacić za jeden semestr max. 1200 złotych i ani złotówki więcej. Co do wymagań już ściśle związanych z kursem to raczej nie mam ich zbyt dużo - chodzi mi głównie o dobrych lektorów, małe grupy i nacisk na mówienie i słownictwo. Z gramatyką, czytaniem i pisaniem nie mam problemu, ale chciałabym właśnie rozszerzyć słownictwo i dużo mówić, mówić, mówić, żeby się w końcu przełamać jakoś. Nie jestem też zainteresowana kursem pod egzaminy różnego rodzaju - chodzi mi o kurs ogólny. Macie jakąś godną polecenia szkołę językową?
poszukaj starszych postow o szkolach. Wytlumacz nam co to znaczy: 'dobry lektor'
Na twoim miejscu ja bym poszukala prywatnego nativa z udokumentowanych doswiadczeniem...bo jak sama mowisz potrzebujesz 'nauczyc sie mowic'.....slownictwo mozesz sama rozszerzyc przez czytanie dobrych lektur.
Tak jak pisze terii ten wątek jest mocno rozbudowany i można znalezc dużo postów w podobnych wątkach. Z mojej perspektywy kryteria na których ci tak zależy spełnia właśnie English For You. W każdym kursie jest lektor polski od gramatyki ale także i native speaker, który rozwija konwersację. Ze swojego doświadczenia bardzo rozwinęłam w tej szkole właśnie mówienie, wzbogaciłam słownictwo, poznałam szereg wyrażeń idiomatycznych. Wszystko to odbywa się w bardzo małych grupach dobranych wiekiem i poziomem zaawansowania. Tematyka zajęć jest przy tym bardzo ciekawa i indywidualnie dobierana do każdej z grup. Jest przyjemnie, fachowo i kameralnie. Szkoła specjalizuje się tylko w języku angielskim. Inną szkołą podobnie funkcjonującą w Warszawie jest Angloschool. Szanująca się firma długo na rynku. Możesz jeszcze próbować uderzyć do ANY. Zatrudniają native speakers z USA i stawiają na speaking. Można też iść drogą terii i wybrać prywatnego lektora, ale problem jest rzeczywiście w weryfikacji poziomu lektora.Inna sprawa jeżeli jest z polecenia.
Rzeczywiście gramatyka jest kręgosłupem języka, warto o tym pamietać
Jakaś szkoła on line
Myślę, że online to jakaś przyszłość rynku
Ale dużo osób po zamknięciu woli wrócić do szkół stacjonarnie.
Bo to jednak kontakt z lektorem face to face
kurs do IELTS, gdzie ????
Raczej proponowałbym egzaminy Cambridge
Dokładnie, zwłaszcza CAE, który jest bardzo rozpoznawany w Europie i całym Świecie
'rozpoznawany' to kalka z angielskiego 'recognized'. Po polsku mówimy 'uznawany'.
Tak, ale bardzo duzo ludzi chce po prostu sie wykazac ta niby pseudo inteligencja, gdzie mieszane slowa, bo ani to po angielsku ani po polsku maja dac im przewage.
Fajnie, ze szkoły wróciły z kursami stacjonarnymi
Też wolę bezpośredni kontakt z lektorem, choć online jako uzupełnienie czemu nie.
... a British Council - co sądzicie na ich temat
Cytat: bolko12
... a British Council - co sądzicie na ich temat

Drogo, ale raczej solidnie
Czy do CPE można się przygotować dobrze bez lektora?
To zalezy jak umiesz mowic.
Chyba nie tylko mówienie się liczy?
Cytat: car321
Chyba nie tylko mówienie się liczy?

Balans. Jeżeli nie podszkolisz gramatyki to błędy będziesz powielał w mówieniu
rozwazam kursy wakacyjne.Co dobrego w Wawie
Kiedyś było głośno o Callanie. Co sądzicie?
Cytat: kingi09
Kiedyś było głośno o Callanie. Co sądzicie?
Rzeczywiście jakoś mniej o tym sposobie nauki teraz słychać
Każda metoda jest ok jeżeli jesteśmy zaangażowani.

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa