metoda callana - straszewskiego 21!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
zapisałam się na kurs angielskiego na straszewskiego 21, do szkoły która uczy angielskiego metodą callana, każdy ma inne zdanie na temat tej metody więc postanowiłam sprawdzić ją na własnej skórze, tym bardziej że zależy mi tylko i wyłącznie na mowie a tam jest największy nacisk wlaśnie na mowe. Jestem na poziomie 3 ksiązki, czyli cieńko...
chciałam się dowiedzieć od kogoś kto juz chodził na taki kurs jakie są skutki takiej nauki, tzn jak szybko widac efekty nauki tą metodą, czy rok nauki w tej szkole mi wystarczy żeby porozumieć się bez problemu w tym języku????
Witaj ! Jestem ciekawy jak Twoje postępy, napisz o swoich spostrzeżeniach... Pozdrawiam....
Witaj,
Zalezy jaki wariant nauki wybralas. Rowniez tam chodze i bardzo mi sie podoba, a efekty sa juz widoczne. Zaczelam jesienia 2006, teraz razem z grupa jestesmy na 3 stag'u. Atmosfera swietna, jak to zwykle bywa w szkolach mamy swoich ulubionych wykladowcow :) Zaczynalismy w 12 osobowej grupie, ale ostatnio jest nas tylko 8, a czasem mniej na zajeciach.
Wszystko zalezy ile godzin jestes tygodniowo w szkole. U mnie jest to wariant 2 razy po 2 godziny. Czyli de facto mam za soba prawie 5 miesiecy nauki, a z Anglikiem juz sie dogadalam na ulicy i to na trzezwo ;)
Kiedyś ktoś powiedział, umieć Callana, czy też znać materiał z książek Callan, nie znaczy znać angielski, będąc na poziomie 4 staga śmiałem się widząc duże postępy, będąc na poziomie książki 5, około 800 paragrafu, zacząłem się nad tym zastanawiać, minęło trochę czasu, dokładnie 2,5 roku nauki, a perspektywa zdania egzaminu FC wciąż daleka, nie mówiąc o dobrej znajomości angielskiego... Wracam więc do obszernego wstępu i czytam ponownie, jak to metoda Callan jest szybka i skuteczna...