jaki kurs wybrać? pomocy!

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo prosze o pomoc w wyborze kursu i szkoły językowej. Moj obecny poziom angielskiego mozna okreslic chyba na sredniozaawansowy (na poziomie troche przed FCE). Gorzej troche z mówieniem... Chciałam zapisac sie na jakis kurs, żeby docelowo swobodnie porozumiewac sie w jez. angielskim. Gramatyka itp nie sprawia mi duzych trudnosci, musze na pewno pouzupełniac braki, ale tak jak pisałam z porozumiewaniem słownym sie jest gorzej..

Jaki kurs byscie polecili? Myslałam o jakims intensywnym kursie wakacyjnym? Ale nie wiem czy to ma sens. Za 2 lata koncze studia, i to jest czas na nauczenie sie języka bardzo dobrze.
I jaki rodzaj kursu - czy przygotowujacy do któregos z certyfikatów, czy po prostu kurs na jakims tam poziomie?

Help!

Aha, szukam szkoły w Łodzi.
ja z braku czasu zdecydowałam się na naukę korespondyjną w ESKK. Wiem, że na swojej stronie maja testy, które umożliwią Ci zakwalifikowanie się na odpowiedni poziom kursu. Mają też możliwość konwersacji z lektorem, ale jako, że jestem początkująca troszkę się jeszcze tych konwersacji obawiam. Oczywiście po zakończeniu kursu mam zamiar przystapić do egzaminu. U nich są certyfiakty TELC.
JA też korzystałam z ESKK, przerobiłam 2 poziomy: dla początkujących i średnio. I jestem bardzo zadowolona przede wszystkim dlatego, że samodzielnie regulowałam sobie, z jaką intensywnością i jak szybko mam się uczyć. Akurat musiałam zrobić to bardzo szybko i cały jeden kurs przerobiłam sobie w wakacje.Skrypty są bardzo dobre, chociaż jest w nich bardzo dużo treści, więc na przerobienie 1 lekcji potrzebujesz trochę czasu. Widziałam, ze teraz maja jakąś nową edycję tych kursów angielskiego, w której inaczej niż w tej, z której ja się uczyłam, proponują rozłożenie intensywnosci nauki. Na pewno warto spróbować.
A korzystałaś może z konwersacji z lektorem w ESKK?
A i owszem. To znaczy tylko z jednej na razie:) ale myślę, że rzecz jest warta uwagi. Polega to na tym, że umawiasz się na określoną godzinę z lektorem i o tej godzinie rozpoczynasz rozmowę. Możesz to robić przez telefon (lektor dzwoni do Ciebie!! :) , albo przez skype'a - jak ci wygodnie. Najlepsze w tej usłudze jest to, że nie masz takiego wrażenia, że to są oficjalne LEKCJE. Lektorka, z którą rozmawiałam sprawia takie sympatyczne wrażenie, że wydaje Ci się, że gadasz po prostu ze znajomą. Dla mnie jest to dosyć ważne, bo mam pewien opór, żeby tak startować od razu z płynną mową po angielsku. W każdym razie - polecam.
Dzieki bardzo za te informacje. Obawiałam się właśnie lektorki, ale jeśli byłaś zadowolona to myslę, że warto spróbować.
Bardzo mnie ciekawi jak kształtują się ceny takich konwersacji, i czy mogą korzystać z nich tylko osoby uczące się w Eskk?
Z tego co wiem opłata za 25 minut konwersacji na skype'a dla usyby uczącej się wynosi ok. 12zł. Nie wiem jak to jest jeżeli się nie uczysz w ESKK, ale myslę, że nie powinno być problemu. Może odrobinkę więcej będziesz musiała zaplacić. Zajrzyj na www.eskk.pl, tam z pewnościa znajdziesz wszystkie informacje
To idź na kurs konwersacyjny.To szkoły z ludźmi a nie na skype'a.
Szybciej się nauczysz.Fajne kursy ma np.international house.Pewnie w Łodzi też są.
Nauke korespondencyjną wybrałam z braku czasu. Jest to dla mnie w tej chwili jedyna możliwość, ale jestem bardzo zadowolona. Każdy ma jakieś swoje upodobania. Mi akurat odpowiada to, że mogę się uczyć wtedy kiedy mam na to po prostu czas i ochotę, ale dzięki za sugestie.
Zapisałam się na wtorek na pierwsze konwersacje z lektorem ESKK. Trochę się obawiam jak mi pójdzie. Jestem aktualnie na urlopie i postanowiłam wykorzystać ten wolny czas efektywnie. Właśnie wysłałam zaległe prace domowe przez internet i z niecierpliwością czekam na odpowiedź od nauczyciela.
Polecam szkoły: Archibald i Berlitz - dwie najlepsze w Polsce (dość drogie kursy, ale na bardzo wysokim poziomie). Pisałem więcej na ten temat, więc nie będe się powtarzał (użyj opcji "szukaj"). Napewno doradzą Ci najlepszy kurs. Podobno niezła jest (z tańszych szkół) SJO TFLS, ale nie znam tej szkoły, więc nie będe się wypowiadał.

Jerzy.
A, i Berlitz ma kursy on-line (przez Internet), więc można się uczyć z dowolnej lokalizacji w Polsce i poza nią - ŚWIETNA RZECZ !

Jerzy
jestem właśnie po pierwszej lekcji z lektorem ESKK, nie ukrywam , że nie było łatwo , jeszcze dużo pracy przede mną , na szczęście Pani lektor okazała się bardzo miłą i wyrozumiałą osobą . Dużo rzeczy mi wyjaśniła i wskazała nad czym należy popracować, na pewno ułatwi mi to dalszą naukę. Myślę , że te 25 minut rozmowy to tak w sam raz . Ogólne wrażenie o.k !
Dzięki bardzo. Myślę, że teraz łatwiej będzie mi się zdecydować. Zapisałam sie na czwartek. Mam nadzieję, że też będę zadowolona.
Też pierwszą konwersację mam juz za sobą i myślę, że bylo całkiem dobrze. Wiadomo, że mnóstwo pracy jeszcze przede mną, ale lektorka potrafi dobrze zmotywować. A teraz czas na mały urlopik. Kurs angielskiego jedzie ze mną!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia za granicą

 »

Pomoc językowa