szkoła TFLS

Temat przeniesiony do archwium.
czy ktoś może napisać coś o tej szkole? Mają ciekawą ofertę i zastanawiam się nad zapisaniem, ale nie mogę znaleźć opinii na jej temat, czy jest dobra, jacy lektorzy...
Z góry dziękuję.
jak zwykle w przypadku szkol jezykowych jest roznie i nie ma jednej prawdy na temat szkoly. mozesz dostac fajnego lektora i bedziesz zadowolony(a) a inna osoba w tej samej szkole bedzie bardzo nieszczesliwa :(

z konkretow na temat tfls - ja troche sie ta szkola rozczarowalem.
bardzo trudno jest tam sie zapisac, zawsze sa ogromne kolejki. ale to jakby mozna przezyc, trzeba tylko wziac pod uwage, ze moze nie udac sie zapisac jednego dnia.

co do kwalifikacji - tez mnie to troche rozczarowalo. mozna sobie zrobic test na stronie tfls-u a potem trzeba sie zjawic na rozmowe. w moim przypadku na rozmowie czulem, ze lektor zbyt krotko ze mna rozmawiala. doslownie 2 lub 3 minuty (bo tam non stop sa kolejki, wiec nie maja czasu na wiecej).

i jak sie pozniej okazalo, to jest potencjalny problem szkoly.
poniewaz ja gramatyke dosc dobrze znam i chcialem podszkolic sie bardziej z wlasciwej wymowy / slownictwa przed CAE, ktory zamierzam zdawac w grudniu, wiec zapisalem sie na konwersacje. liczylem nie tylko na to, ze lektor bedzie fajny, ale rowniez, ze w grupie beda osoby na moim poziomie i wszyscy od siebie bedziemy mogli sie uczyc.

blad. nie w tej szkole. pomimo, ze grupa nazywala sie "konwersacje CAE" malo tam bylo z CAE. chodzi mi o to, ze ludzie dosc slabo mowili po angielsku i pytali sie o podstawowe slowa.

oprocz tego, mielismy jedna DRAMATYCZNA panne, ktora wogole nie potrafila sie wyslawiac. nie tylko nie znala calej kupy podstawowych wyrazow (poziom CAE, przypominam) ale tez robila podstawowe bledy gramatyczne. a wymowa, to juz zgadnijcie sami....
oprocz tego musiala odezwac sie na kazdy temat bo to jedna z tych, co to chca oswiecac innych swoja madroscia.

jak to wplynelo na grupe, nie musze chyba mowic. wcale nie rozwijalismy sie, tylko po prostu szlismy z programem.

ja na tych zajeciach bardzo malo skorzystalem.
no i zawiodlem sie na szkole, ktora reklamuje sie, jako jedna z najlepszych w warszawie, a w grupach nie trzymaja poziomu (nierowny poziom grupy).

jeszcze slowo o lektorze - lektor byl naprawde fajny i byl to jasny punkt konwersacji. ale na szkole sie zawiodlem.

pozdrawiam
Jesli chodzi o TFLS nie polecam!! Zdecydowanie odradzam. Oferta ciekawa - niby tanio - a jakosc i efekty zerowe...

 »

Praca za granicą