magisterskie uzup SWPS złodziejskie stawki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
W tym roku chciałabym rozpocząć studia magisterskie uzupełniające - anglistyka w Warszawie. Ocziwiście marzę o ILS UW ale chcę złożyć też na inne niepubliczne uczelnie. Wszędzie opłata rekrutacyjna wynosi 80-90 zł. Oczywiście na SWPS wynosi 200 zł., za semestr też mają najwięcej w Wawie. Mało tego po zakwalifikowaniu się na studia - 400 zł wpisowego ( zwrotne jeśli się zrezygnuje do 17 sierpnia) .Tylko że rozmowy na ILS UW są 3-5 września (a wiadomo to uczelnia na jest najlepsza).
Podsumowując wydatki jak ktoś chce startować na 2-3 uczelnie to po prostu koszmar. Pracuję w Wawie ale nie śpię na pieniądzach - juz od marca ciułam żeby zapłacić za semestr a tu jakieś wpisowe wymyślają. Dla mnie to jest po prostu złodziejstwo. Ktoś potrafi to sensownie wytłumaczyć?
siemanko:)
Jestem tegoroczna maturzystka i zamierzam zaczac studia oczywisice na kierunku filologia angielska. Zalezey mi na Warszawie ale niestety nie dostalam sie na UW i teraz szukam jakiesj niepublicznej szkoly. Widze ze zamierzasz podjac studia na SWPS, ja tez o niej mysle jednak nie zanm nikogo kto moglby mi powiedziec cos dokladniej o tej szkole: czy oplaca sie az tyle placic za studia, czy szkola ma dobra opinie, czy po jej ukonczeniu bede mogla znalezc prace (bo slyszalam ze z tym moze byc ciezko- w sumie rozumieim ze lepiej ukonczyc jakac uczelnie panstwowa) :) Jesli wiesz cos na ten temat to bylabym bardzo wdzieczna za udzielenie jakis informacji :) a moze jestes w stanie polecic jakas szkole?? z gory dziekuje i pozdrawiam :)
Cześć
Jak wyglądają rozmowy kwalifikacyjne na magisterkę?Czy trzeba przygotować pisemnie plan pracy?Co w nim zawrzeć?
mam pytanie odnosnie SWPS w Warszawie a konkretnie chodzi mi o wydzial anglistyki. Warto tam isc na uzupelniajace studia? Chodzi mi o specjalnosc tlumaczeniową. Oczywiscie zdawac bede rowniez na ILS na UW ale roznie to moze byc. Jak beda respektowac moj dyplom przyszli pracodawcy? Slyszalem ze na rynku pracy w Warszawie po tej szkole raczej nie ma problemu. Poprosze o obalenia jakichkolwiek mitow i o rozjasnienie sytuacji. A moze w razie nie dostania sie na UW warto przeczekac kolejny rok i nie isc na SWPS:) POZDRO
Ja slyszalam same dobre rzeczy o swps ale sama sie tam nie wybieram. Ide na twp bo niestety swps jest koszmarnie droga a o twp tez slyszalam dobre opinie. Dodatkowo nie musze tu placic 300 zl wpisowego a to spory plus
ja właśnie kończę uzupełniające na swps, nie narzekałem
hej, ja tez sie wybieram na uzupelniajace... ale cale 3 lata spedzilam na SWPS, wiec na szczescie zwolniona jestem z tych wszystkich oplat wstepnych.
jesli chodzi o studia lic. to polecam, a uzup. hmm... z tego co sie dowiedzialam to studenci narzekali jedynie na spec. tlumaczeniowa twierdzac ze za malo jest zajec z tlumaczenia... nic wiecej nie wiem.
poczytajcie forum SWPS-owskie na gronie. sama ostatnio sie orientowalam.
no faktycznie mało zajęć z tłumaczeń trochę, bo mięliśmy też trochę kultury. Ale moim zdaniem akurat moja grupa trafiła na dobrych nauczycieli, choć jak studiowałem to nie byłem zadowolony, bo byli wymagający, ale teraz z perspektywy widzę że byli dobrzy:)
no faktycznie mało zajęć z tłumaczeń trochę, bo mięliśmy też trochę kultury. Ale moim zdaniem akurat moja grupa trafiła na dobrych nauczycieli, choć jak studiowałem to nie byłem zadowolony, bo byli wymagający, ale teraz z perspektywy widzę że byli dobrzy:)
Temat przeniesiony do archwium.