jak założyć własną szkołę językową?

Temat przeniesiony do archwium.
mam pytania odnośnie formalności związanych z założeniem własnej szkoly!z tego co wiem można taka szkołę zarejestrowac jako działalność gospodarcza i wtedy jest dużo łatwiej niż strajac sie o rejestrację jako placówka oświatowa. mam pytanie:czy muszę posiadać kurs pedagogiczny otwierając taką szkołę, czy moge zrobić go w trakcie?gdzie taki kurs w Poznaniu mogę sobie zrobić? podobno, jeśli sama nie posiadam takiego kursu mogę zatrudnić metodyka, jednak to odpada.
następne moje pytanie:czy rejestrując szkołę jako działalność gospodarcza muszę mieć jakąś zgodę z kuratorium?jakie formalności musze załatwic(oprócz regonu, skarbówki, zusu)? prosze kogoś o pomoc! marzę o takiej własnej szkole:-)
tu coś jest http://www.twoja-firma.pl/forum/read.php?3,251,1435,quote=1
może znajdziesz jakieś ciekawe dla ciebie wiadomości.

PS. google nie boli :)
Założyć to pikuś, poprowadzić i utrzymać to sztuka. Jeżeli nie wiesz gdzie szukać informacji o zakładaniu szkoły to jak chcesz to dalej pociągnąć? Marzenia piękna rzecz, ale do biznesu trzeba podchodzić realistycznie. Żeby się powiodło potrzebne jest rozeznanie rynku, porządny biznesplan i cała masa innych rzeczy. Jeżeli się na tym nie znasz to daj sobie spokój, bo nie warto tracić zdrowia.
A z drugiej strony, jesli bardzo Ci zależy, pomyśl o franczyzie. Trzeba sporo zainwestować, ale za to dostajesz gotowy przepis na prowadzenie szkoły - potem trzeba tylko tego pilnować.

pzdr,
Aga

 »

Praca za granicą