iBT TOEFL - speaking

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Mam pytanko do zorientowanych w temacie. Zamierzam zdawać egzamin TOEFL w przyszłym miesiącu, przygotowuję się do egzaminu "na własną rękę" i mam pewną wątpliwość odnoście sekcji speaking.

W zadaniach, które polegają na przeczytaniu notatki, a następnie wysłuchaniu dyskusji dwóch studentów na ten temat polecenia zazwyczaj wygląda w sposób następujący:
"The man expresses his opinion about the announcement. State his opinion and explain the reasons he gives for having that opinion"

MOIM ZDANIEM polecenia nakazuje powiedzieć, czy pan/pani zgadza się z ogłoszeniem, a następnie, skupić się na wymienionych powodach, bez przytaczania treści ogłoszenia.
Tymczasem w części podręczników przygotowujących prezentowany jest taki schemat odpowiedzi:
Najpierw 2-3 zdania, że ogłoszenie jest o tym i o tym, a dopiero potem czy student się z tym zgadza czy nie zgadza i powody studenta.

I stąd moje pytanie: czy rzeczywiście należy rozpoczynać odpowiedź od streszczenia ogłoszenia? Zgadzam, się z tym, że taka odpowiedź "ładniej" brzmi, ale ja osobiście nie jestem w stanie w 60 sekundach streścić zarówno ogłoszenia jak i powodów i przykładów dawanych przez studenta. Dodatkowo, uważam, że treść polecenia nie prosi o streszczenie ogłoszenia.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Jak odpowiadaliście na egzaminie? Jak Was uczono?

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie