Wybór źródła do nauki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Jak temacie chcę kupić podręcznik by przygotować się go egzaminu TOEFL.
Jednak potrzebuję porady, który będzie odpowiedni.

-The complete Guide to the TOEFL test iBT - Bruce Rogers
-Testbuilder for TOEFL iBT- Pamella Vittorio
- Check your vocabulary for TOEFL - Rawdon Wyatt
- Cambridge Preparation for the TOEFL Test

Szukam dobrego kompendium gramatycznego zawierajacego również bank słówek i idiomów, z nastawieniem na język Brytyjski - stad zastanawiam się potrzebna jest mi osobna ksiazka ze słownictwem. Czy mogę znaleźć źródła w internecie które umożliwi mi naukę owych.

Pierwsza ksiażka jest w formie elektornicznej o ile się nie myle, wolałabym jednak formę papierowa, ponieważ spędzam zbyt wiele przed ekranem komputera jednak. Więc czy wydanie Cambridge jest papierowe. Proszę o przemyślenia, może własne propozycje, opinie na temat ksiażek materiałów jak i sposobu przygotowania. Dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiama,
Ania
Sądzę, że najrozsądniejszą opcją byłoby ściągnięcie sobie wszystkich w/w książek w formie elektronicznej i zdecydowanie w oparciu o treść, która Twoim zdaniem jest warta zakupu. Ja z mojej strony mogę powiedzieć, że czasami nie opłaca się kupować żadnej książki - jest to egzamin, który sprawdza naszą wiedzę i znajomość języka angielskiego i z mojego doświadczenia ( listopad 2013) wynika, iż jeśli znasz język na poziomie B2 wzwyż to jedyne co jest warte ściągnięcia to wszelkiego rodzaju symulatory. One pomagają BARDZO (!!!)
Oczywiście, idiomy, gramatyka i pozostała reszta jest ważna, ale jeśli nie potrzebujesz więcej niż 100 pkt sądzę, że można sobie to trochę odpuścić, z resztą takie rzeczy wychodzą w praniu na symulatorach. Ważnym elementem jest przygotowanie się do egzaminu w sposób praktyczny - np. mówienie do maszyny może wydawać się dziwne, a czas 15 sekund na przygotowanie w chwilach stresu znika błyskawicznie. Ponadto listening i writing masz w formie, której książka niestety nie zapewnia. Symulatory mają również to do siebie, że pilnują Ci czasu, pozwalają na odtwarzanie Twoich wypowiedzi do oceniania oraz są najbardziej zbliżone do oryginalnego testu - zwłaszcza ta wersja z trzema autentycznymi testami - na nich możesz dowiedzieć się jak Twój organizm reaguje na 4 godziny nieustannego egzaminu oraz poziom językowy testu.
W razie pytań jestem do dyspozycji. :)

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie