TOEFL - format egzaminu

Temat przeniesiony do archwium.
Z góry przepraszam jeśli pytanie wyda się niektórym głupie. W internecie jest 'nadmiar' informacji i nie jestem w stanie zrozumieć, która z nich jest ostateczna i aktualna.

Czy zdając test w najbliższych miesiącach ma się do wyboru już jedynie test internetowy (iBT)? Test komputerowy (CBT) jest już wycofany całkowicie?

Gdzie mogę znaleźć najnowszy format ćwiczeń? Np. w książce z której korzystam są ćwiczenia na wybranie synonimów (1 z 4) do podkreślonego słowa. Na niektórych stronach znalazłam informację, że tego już nie ma i ze starej sekcji 3 (covabulary and reading) zostały już tylko długie teksty do czytania i odpowiedź na pytania do tekstu. Podobne wątpliwości co do 'aktualnej' formy mam odnośnie pisania i mówienia.

Do egzaminu przygotowuje się sama, więc niestety nie mam nauczyciela, którego mogę spytać. Dlatego też będę wdzięczna za pomoc.

Możesz zdawać tylko i wyłącznie iBT w Polsce. Papierowe są dostępne jeszcze w krajach, gdzie dostęp do internetu jest utrudniony. Odnośnie pozostałych wątpliwości - dużo by tu mówić. Jeśli zapisałaś się na test to masz na stronie TOEFL dostęp do próbnego egzaminu - wygląda on niemal tak samo jak ten prawdziwy. Ponadto polecam wszelkiego rodzaju symulatory dostępne w sieci ( najlepiej jako program , są i takie, która zawierają testy, które były używane na oryginalnym TOEFL). Jest to chyba jedyna możliwość aby zobaczyć jak to wygląda od strony rodzaju zadań jak również najlepsza metoda na przygotowanie się do egzaminu. Ja swój zdawałam w listopadzie, więc mogę odpowiedzieć na pozostałe Twoje pytania na privie. ;)

« 

Studia za granicą

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie