czy TOEFL zwalnia z matury?

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem prawie pewny, ze nie, ale jakis koles napisal na allegro ze niby tak. Cytuje: "Jest to z pewnością cenna pomoc dla maturzystów (certyfikat TOEFL zwalnia ze zdawania egzaminu maturalnego z języka angielskiego), studentów (certyfikat zalicza lektorat), wszystkich przygotowujących się do tego międzynarodowego egzaminu."
Slyszalem ze kilka lat temu "wspaniałomyślna" Pani Minister Edukacji wycofała egzaminy językowe jako zastępcze za maturę. Pomysł jak większość naszych rządzących idiotyczny, ale trudno. Może się jednak coś w tej kwestii zmieniło?

Dzięki z góry za odpowiedzi
Zwykły, i dosyć tani, chwyt reklamowy. Mam CAE i zdaję maturę w tym roku, i wierz, gdyby jakiś certyfikat zwalniał z matury to już ja bym o tym wiedział hehe :D ;) Niestety, trzeba zdawać maturkę :)

Pozdrawiam
Tylko pomyślnie zdany egzamin z języka obcego zwalnia ze zdawania go na maturze. Informacja, na którą się powowyłałeś dotyczy starej matury (może nawet bardzo starej).
Dzieki za odpowiedz. Upewnilem sie juz ze to nie prawda.
Jak myslicie podjac jakies kroki z nieuczciwym sprzedawca?
Najzwyczajnie w świecie zgłosić to do allegro?!
Kupiłeś od niego przemdiot?
Możesz napisać, że Zostałeś oszukany, bo przedmiot nie jest zgodny z opisem (bo tak w rzeczywistości jest) i zgłosić o zwrot kasy
Nie kupiłem, przedmiot jest jeszcze wystawiony.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Praca za granicą