College czy Sixth Form?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,
mam 16 lat (w lutym 2016 - skończę 17). Moja mama planuje wyjazd do Anglii. Obecnie jestem w 1 klasie technikum, i tu moje pierwsze pytania jak to wygląda w Anglii? Czy też tak jak w Polsce jest podział na technikum i liceum, czy wygląda to zupełnie inaczej? Słyszałam, że jest College i Sixth Form, czym się od siebie różnią? Jeśli miałabym wyjechać to na pewno nie wcześniej jak po skończeniu chociaż tej 1 klasy. Jaką szkołę lepiej wybrać, polską czy angielską? Jak to jest później ze składaniem papierów do szkół? I na co patrzeć jeśli chodzi o wybór szkoły?
Juz o tym tez pisalam. Nie rozumiem pojecia ...skoncze 17 lat. Nie skonczyc, ale dopiero co bedziesz mial. W UK jak ktos sie zapyta to 'I am 17 years old'.
Z tego co wiem, jest obowiazek byc w szkole do wieku 18 lat, tak, ze masz duzo do zrobienia.
Przypuszczam, skoro masz dopiero tak malo lat, ze umiesz sam poszukac cos na internecie o edukacji w UK.
Zeby dalej isc musisz sie zapisac na A levels, bo wyniki beda sie liczyly zeby pojsc na Uni i musisz miec np. 3xA w 'A' levels zeby na dobre Uni sie dostac.
Ale po polsku tak mówią 'skończę X lat'.
Cytat: Aaric
Ale po polsku tak mówią 'skończę X lat'.

Ale jak ktos mieszka w UK, to niestety musi sie jakos dostosowac do tego, ze 'ma 17 lat' a nie 'skonczyl 17 lat'.
Czyli, jak Anglik mieszka w Polsce to powinien mówić 'I have 17 years'?
edytowany przez Aaric: 27 paź 2015
Cytat: Aaric
Czyli, jak Anglik mieszka w Polsce to powinien mówić 'I have 17 years'?

Oczywiscie ze nie, i o tym dobrze wiesz. Powie sie 'I am 17 years old' i tyle.
W ang mówi się 'In February I will be 17', czy nie? Albo jak luty już minął, 'In February I was 17 years old'.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Business English