YLE - Young learners English Test

YOUNG LEARNERS ENGLISH TEST (YLE)

Nauka angielskiego dla dzieci powinna być zabawna i inspirująca.  Dla każdego rodzica natomiast dużą przyjemnością jest patrzeć, jak jego dziecko, w miarę postępów w nauce, nabiera pewności siebie w posługiwaniu się tym językiem.  Cambridge Young Learners English Tests to doskonały sposób by pokazać dzieciom jak dużo już umieją a tym samym zachęcić je do dalszej nauki.

Nauka języka obcego przynosi dziecku wiele korzyści. Należą do nich pozytywne doświadczenia wyniesione z pierwszych kontaktów z testami językowymi. Wzmacniają one wiarę dziecka we własne siły, a przez to przyczyniają się do edukacyjnych sukcesów w przyszłości.

Setki tysięcy dzieci na całym świecie przystępuje do Cambridge Young Learners English Tests. Twoje dziecko może stać się jednym z nich a Ty jako rodzic będziesz dumny, że zdobyło znany w wielu krajach certyfikat Cambridge YLE, który potwierdza znajomość języka angielskiego.

Poziomy zaawansowania

Testy YLE zostały tak skonstruowane, że dzieci zaczynają od uczenia się prostych słów i zwrotów na poziomie Starters, a na następnych poziomach - Movers i Flyers - poznają coraz bardziej rozbudowany, trudniejszy język:

  • Starters - na poziomie początkującym
  • Movers - na poziomie A1
  • Flyers - na poziomie A2

 

Kto może zdawać YLE?

Testy YLE są przeznaczone dla dzieci w wieku 7 - 12 lat.

Dlaczego YLE?

  • Badania pokazują, że dzieci lubią uczyć się do testów YLE a także je zdawać.  Wiele zadań egzaminacyjnych polega miedzy innymi na kolorowaniu, rysowaniu czy rozmowie z egzaminatorem, co bardzo zachęca i inspiruje dzieci
  • Cambridge Young Learners English Tests wyznaczają międzynarodowe standardy w nauczaniu języka angielskiego w szkołach podstawowych zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów. Wszyscy zdający na całym świecie są egzaminowani według tych samych zasad i dostają takie same certyfikaty Cambridge ESOL.
  • Każde dziecko, które podchodzi do testu YLE dostaje certyfikat.  Z każdej z trzech części testu: słuchania, pisania i czytania oraz mówienia można uzyskać maksymalnie 5 tarcz, razem 15. Wynik pokazuje wyraźnie jakie dziecko robi postępy w nauce języka.  Certyfikat jest także motywacją do dalszej pracy nad angielskim.

Z jakich części składa się YLE?

Test YLE składa się z trzech części (tzw. Papers):

  • Reading and Writing (Czytanie i Pisanie)
  • Listening (Rozumienie ze słuchu)
  • Speaking (Mówienie)

 

Rejestracja na egzamin YLE

Test jest przeprowadzany w miejscu, gdzie dzieci zwykle uczą się języka angielskiego (szkoła językowa lub szkoła podstawowa), w dowolnie wybranym terminie.

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko wzięło udział w teście, pytaj o taką możliwość w szkole językowej lub szkole podstawowej.

Jeżeli reprezentujesz szkołę językową lub szkołę podstawową i chcesz zgłosić dzieci do egzaminu YLE, skontaktuj się z jednym z naszych centrów egzaminacyjnych.

Zostaw komentarz:
Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.