USA za darmo ??? !!!

Temat przeniesiony do archwium.
Ludzie pomóżcie mam mętlik w głowie. Czytałam kilka opinii na temat wyjazdów jako au pair do USA bez prowizji z mało znanego biura - MOTYL. Jeśli jest ktoś kto korzystał z ofert tego biura dajcie znak. Mam mieszane uczucia i nie wiem co mam robić. Oni są podobno zrzeszeni w amerykanskiej organizaji au pair , prawda czy fałsz??? W sumie jestem na 51 % na tak jeśli chodzi o płatności , których nie ma . ALe czy oni są godni zaufania??
Nie jechałam do Usa z tego biura tylko do Francjii i jestem zadowolona. Musisz jednak pamietać że wyjazd au pair to przede wszytskim odpowiedzialność. Ja nie wiem czy zdecydowałabym się na Usa bo to daleko. Anglika możesz się uczyć w UK a to zawsze bliżej. I będziesz mogła do domu przyjechać co jakiś czas.
WIesz co ja właśnie jestem od nich w USA. I nie mam zastrzeżeń, AMeryka jest really great ;) Jedyny minus wyjazdów do Usa to latanie za wizą !!! Ja tez miałam obawy ,że nie biorą kasy i może być coś nie tak . Ale wszystko jest oki , znam kilka dziewcyzn kóre płaciły za wyjazd a wyszło na to ,że warunki mamy takie same. Bo biura w Polsce niczego nie organizują i nie szkają rodzin , biorą tylko kasę i wysyłają papiery do organizatora amerykańskiego!!! Dlatego właśnie nie dajcie się nabierać na ich gadanie o tym jak to sprawdzają rodziny bo to pic!
to w takim razie jaki zysk ma owo biuro za to, ze wysle papairy do usa?? skoro nie biora prowizji,.,.to z czego sie utrzymuja??
ja juz sie zdecydowalam na biuro Motyl, napisalam kilka e-maili i dostalam wyczerpujace odpowiedzi, niedlugo powinnam dostac dokumenty do wypelnienia i jestem bardzo zadowolona z tego biura bo rowniez slyszalam duzo pozytywnych opini o nim a z ta kasa to jest tak... cytuje "rzeczywiste koszty poniesione przez biuro w związku z Twoim wyjazdem to
400zł , jednak organizacja dopłaca 300 zł więc Ty płacisz 100 zł. Jednak
czasami są promocje i organizacja pokrywa cały koszt mediacji." wiec placisz max to 100 zl plus wiza 100$, depozyt 500$ (ktory jest zwracany w 12 miesiacu Twojego pobytu w USA) i ewentualne koszty tlumaczen :)
czy ma ktos namiary na te biuro - konkretnie chcialabym stronke zeby poczytac o tym i ewentualnie maila. przymierzam sie do wyjazdu z Cultural care ale moze to bedzie lepsze i tansze?? Z gory dziekuje :)
www.motyl.org.pl a email [email] :)
hej! ta stronka to taka malo przekonywujaca...ze o mailu nie wspomne.. nie znam zadnej profesjonalnej firmy, ktora ma taki "luzny" adres mailowy..
troszke to dziwne..
ale moze to tylko moje przeczucie, bo staram sie byc ostrozna.
i jeszcze jedna watpliwosc..dlaczego na stronie "motyla" nie ma nic o wjezdzie do usa ??
no ja Ci nie powiem czemu tam nie ma nic o USA :) tez sie zdziwilam, ale napisalam e-maila i na pewno mozna wyjechac do USA bez prowizji, zreszta dostalam juz dokumenty w tej sprawie, wiec wszystko jest ok :)
strona organizacji reprezentowana przez motyla to www.iapo.org
Ja wróciłam z USA kilka miesięcy temu. Wprawdzie nie wszystko było takie jak sobie wyamrzyłam ale i tak jest więcej plusów niż minusów. Dlatego nie prowadzcie debaty ale jedźcie;) !!!
Wiem wiem łatwo powiedzieć trudno zrobić...
Czy ktoś był na rozmowie w tym motylu , i wie jak się do niej można przygotować , czy jest trudna itd????
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.!!!!!
CZE<
W sumie nie ma się czego bać ;) ;) hehe łatwo się mówi. Tak naprawdę musisz się nauczyć opowiezieć o sobie , swoich zainteresowaniach, coś o doświadczeniu i dlaczego chcesz jechać właśnie do USA na au pair.

Ja już na szczęście mam za sobą ;) życzę Powodzenia
WSZYSTKIM ŻYCZĘ WESOŁEGO ALLELUJA ;)
Temat przeniesiony do archwium.