Au Pair - ja tez chce!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Ja tez chce jechac, ale im wiecej czytam na temat Au pair, tym bardziej przekonuje sie ze jednak to nie dla mnie. Nie umiem za bardzo jezyka (ang), a okazuje sie ze to jest najbardziej wymagane:(:(:(. Mialam nadzieje ze uda mi sie wlasnie w tym celu wyjechac - nauki tego jezyka :(:(:(. Pozdrawiam Wszystkich.
To nawet zrozumiałe, że wymaga się znajomości angielskiego. W jaki sposób dogadasz się z dzieckiem albo z rodziną? Przecież na pewno będą chcieli wiedzieć czy dziecko było grzeczne, czy się nie przeziębiło..będą musieli Cię poinformować co dziecko lubi robić, jakie jest, gdzie chodzi do przedszkola.. taki wyjazd pomaga na pewno podszkolić język, ale nie jest przeznaczony dla osób ktore chcą się go nauczyc. Ja też bym może i wyjechała, bardzo lubię dzieci, ale dla odmiany nie mam udokumentowanego doświadczenia a na słowo nikt mi pewnie nie uwierzy. Wiem też, że w wiekszości wypadków konieczne jest chodzenie na lekcje angielskeigo które są opłacane przez au-pair, nie przez rodzinę. Tylko po co kurs komuś kto ma np CPE?;/
Calkowicie sie z Toba zgadzam,a jesli chodzi o potwierdzenie doswiadczenia, to niedawno dowiedzialam sie ze wystarczy nawet pare 2,3 tygodnie popracowac w wolontariacie i juz dostatniesz potrzebny Ci dokument. Wiec nie rezygnuj, skoro umiesz angielski, masz szanse;). Pozdrowionka
o prosze was zadne prace zadne wolontariaty wystarczy isc do sasiadow lub znajomych,rodziny ktorzy maja jakies dzieci zrobic pare fotek i dac im do wypelnienia formularze napisac ze sie czesto zajmujecie ich dziecmi kiedy rodzice sa w pracy lub w weekendy i tyle wystarczy!a gdy ja przyjechalam do uk to moja kobitka(host) sama mi wprost powiedziala ze ona dobrze wie ze wiekszosc dziewczyn wogole nigdy nie zajmowalo sie zadnymi dziecmi tak na serio!
Atus... a moze po prostu wyjedz przez biuro, oni sprawdza Twoj poziom jezyka i powiedza Ci czy sie nadajesz czy musisz jeszcze troche podszkolic jezyk, pierwsze dni u host family sa ciezkie i nawet ze slownikami sporo osob biega:) ale po pewnym czasie przyzwyczaisz sie i szybko sie nauczysz, ale jednak cos trzeba umiec z angielskiego :) nasluchalam sie roznych takich pocieszajacych mnie opowiadan, bo wszystko jeszcze przede mna :) no a Tobie zycze powodzenia, sprobowac mozesz, nic nie tracisz :)
:) dziekuje za pocieszenie:):):), juz wlasnie dowiadywalam sie jak to jest z takimi wyjazdami, no i w sumie to rone wersje zlyszalam, teraz juz nawet nie paietam stronek, bo tyle ich bylo:):):):):):):):).
Pozdrawiam goraco :)
Wiecie co??!!
Czytam i smiac mi sie chce- nie z was ale z tego ze ja jeszcze 8 miesiecy temu tak samo myslalam.
Ja jestem aktualnie au-pair przez biuro anya (polecam) i tez nie wiedzialam jak to z tymi doswiadczeniami i jezykiem a to (uwaga glupio zabrzmi) tylko sciema - formalnosci!! Ja praktycznie umialam tylko sie przedstawic w jezyku angielskim - przeszlam rozmowe kwalifikacyjna, zaznaczylam w dokumentach tylko poziom podstawowy, nauczylam sie pore zwrotow dotyczacych doswiadczen nad dziecmi i jakos poszlo- a przy rozmowie z rodzina pomogl mi chlopak - wyjechalam po niecalych 2 miesiacach od zlozenia dokumentow- nie potrafilam prawie nic powiedziec a jednak teraz jestem tu i kazdemu to polecam!!! Od czegos trzeba zaczac!!! Dziewczyny!! to nie prawda ze ten wyjazd to tylko po to by sobie podszkolic jezyk - ja go sie tu ucze od podstaw i nie tylko ja!!! warto a przede wszystkim to niesamowita przygoda!
:) no mam nadzieje ze "smiac Ci sie chce - nie z nas" ;), to super ze Ci sie udalo i podziwiac mozna Twojego chlopaka,ze pomogl Ci wyjechac;), bo moj nie byl zadowolony z tego, ze takie mysli chodza mi po glowie;)
Mam do Ciebie jeszcze pytanko, ile trzeba wybulic zeby wyjechac na taki Au pair???:>:>:>
zalezy, najczesciej miedzy 600 a 800 zl
Janetta: mozesz mi wiecej napisac jak sobie proadzilas? przeciez trzeba jakos dogadac sie z rodzina a przede wszystkim z dzieciakami... jak bylo na poczatku? bo dla mnie to az dziwne :)
Dziewczyny !! - to wcale nie jest trudne!!
ja jestem w Belgii i to jest kraj gdzie mowi sie po francusku i niderlandzku - malo ktore dziecko zna angielski!! a myslicie ze wyjezdzajac tu ktos z biura wymagal ktoregos z tych jezykow?? Rodzina ktora decyduje sie na au-pair musi brac to pod uwage! Ja akurat trafilam do anglojezycznej rodziny i moj maly mowi po flamandzku i angielsku, ale moja kumpela mowi do dzieci po angielsku chociaz one tego jezyka nie znaja- ja wiem ze to dziwnie brzmi, ale tu chodzi o dopilnowanie dziecka a nie wychowanie.
jak ktos ma wiecej pytan prosze na e-maila
[email]
wlasnie- facet!!!
ja jestem z moim chlopakiem juz prawie 5 lat, jak bym chciala go zdradzic nie potrzebowalabym takiej odleglosci. To moje zycie, chcialam wykorzystac ta mozliwosc a zwlaszcza chcialam nauczyc sie jezyka - tu chodzi o zaufanie- nie jestem jedyna dziewczyna ktora "rozstala sie "ze swoim facetem na czas au-pair, jest tesknota oczywiscie ale to ze mam chlopaka nie oznacza ze mam siedziec przykuta w domu - jeszcze tym bardziej ze on tak chce - "prawdziwa milosc obdaza wolnoscia!!" !! rany!!! ludziska - trzeba zyc i myslec o przyszlosci.
jezeli dobrze pamietam to biuro bierze (anya) 800zl, do tego dochodzi koszt biletu, wizy (zalezy do jakiego kraju jedziesz) , zaswiadczenie o nikaralnosci i tlumacz przysiegly - ja wydalam ok 1500zl na wszystko
A czy słyszałyście o kimś kto załatwiał sobie wyjaz na au pair przez agencje zagraniczne? Z tego co wiem nie pobieraj oplat za posrednictwo, ale czy sa wiarygodni?
moje znajoma po pobycie w niemczech jako au-pair pozniej sama zalatwiala dziewczynom wyjazdy - za darmo - wlasnie bez posrednictwa polskiego biura tylko od razu zglaszala je do niemieckiego. Wiec jak chcesz to sproboj np. dowiedziec sie o jakis adres biura w kraju ktory Cie interesuje i napisz do nich e- maila, nic nie tracisz.
powodzenia
ja moge podac Ci adresy do Belgii i do Holandii
Hejak mogłabyś dać namiar na biuro w Belgii i Holandii - z góry dziękuję !!!!!
adres biura belgijskiego
HOME FROM HOME VZW
SPILLEMANSSTRAAT 1
2140 BORGERHOUT (ANTWERP)
tel. +32/ [tel]
[email]

biuro holenderskie
www.house-o-orange.nl
tel.+31/ [tel]
HOUSE-O-ORANGE AU PAIRS
NOORDEINDE 134b
2514 GP THE HAGUE
THE NETHERLANDS
[email]


jak uda Ci sie bez posrednictwa polskiego biura znalezc rodzine - prosze o kontakt na e-maila
[email]
Czołem. CZy słyszał ktos o agencji au pair: www.polskA-Anglia.co.uk? Prosto sie do nich dostać i maja najwyzsza stawke kieszonkowych bo az 200 Ł!!!! Jezeli ktos slyszal badz korzystal z tej firmy to prosze o kontakt: [email]
DZieki. POzdrawiam.
200£ za tydzien?? to nie zle ale moim zdanie to zalezy od rodziny a z tego co wiem to jak ktos juz tyle dostaje to pracuje calymi dniami sprzata zmywa prasuje itp1 a moze ci sie pomylilo i to bylo na miesiac bo 200£ na miesiac to najnizsza stawka!
Cześć wszystkim,mam na imię Patrycja i jestem z Rzeszowa. Chcę wyjechać do Anglii w czerwcu jak zdam amturę. Nie pzejmujcie się tak językiem,chodzi o to żeby wszystko rozumieć,a nie płynnie gramatycznie mówić. Ja dosć dużo rozumiem,i znam słowka..także potocznie sie chyba dogadam..jeśli ktoś też planuje taki wyjazd w czerwcu prosze o kontakt..ja jadę z MAPSa..nr [gg] , mail [email] buziaki
www.MAPS.pl proponuje 250 funtów za miesiąc..ale mozesz z mienic rodzinę,i cały czas jesteś pod opieką biura w Polsce,masz z nimi kontakt. Mi polecano to biuro i z niego mam zamiar jechać. Orientowałam się też w innych ofertach, aler nie wyglądało to ciekawie zbyt kolorowo. Cudów tam nie ma, tzrba pracować i to ponoć ciężko.
Hej Mam do Ciebie pytanie:do jakiego kraju chciałabyś wyjechać?Obecnie planuję taki wyjazd jako au pair do Holandii.Myślę ,że nastąpiłby on gdzieś na początku 2006 roku.Zbieram wszystkie info.na ten temat , wstępnie wybrałam już agencję {w Holandii}Przygotowuję się z angielskiego.Jeżeli byłabyś zainteresowana taką propozycją,chętnie służę swoją pomocą. Może byśmy razem spróbowały wyjechać? [email]
TA propozycję kieruję do ATUS oraz do innych zainteresowanych przyszłych au pairs! Dziewczyny odwagi!
Hej:)Patrycja mam na imie Aga i rowniez wyjezdzam w czerwcu do Anglii za posrednictwem biura Anya (Gdynia).Aktualnie czekam na rodzinke...Jesli chcesz pogadac to podaje [gg] . lub adres [email] Przyszłe operki piszcie :D Czekam i pozdrawiam papa
jezeli ktos chce zaczac teraz prace jako aupair tzn w najblizszych miesiacach moge zalatwic. teraz duzo rodzin szuka!codziennie przegladam te oferty tutaj na biurku. napisz do mnie [email]
Temat przeniesiony do archwium.