Biuro czy www.aupair-world.net?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, dziewczyny pomóżcie mi nieogarnietej i niedoświadczonej. Otóż ostatnio dużo rozmyślałam nad swoim życiem, co zrobić po lic i nic. Pustka, jedyne co przyszło mi do głowy to wyjazd jako au pair z każdym dniem jestem coraz bardziej przekonana, że to dobry pomysł. Jak myślicie lepiej powierzyć sprawy organizacyjne firmie która sie tym zajmuje czy moze samemu szukać? Pozdrawiam;)
Jeśli do USA to zdecydowanie biuro, jeśli do Europy to stronki internetowe typu aupair-world.

Pozdrawiam ;)
jesli europa to aupairworld.com
tez sie z tym zgodze. biura w polsce biora za uslugi 800zl a pozniej wysla cie na wioske gdzie nie masz kontaktu ze swiatem!!! pamietaj aby sprawdzic zarobki au-pair w danym kraju i nie pracowac za pol darmo! w obowiazku au-pair jest praca 30-35h weekendy wolne, jesli rodzina sie tego nie trzyma powinna placic ekstra! placa tez zakurs jezykowy i dojazd, jedzienie i pokoj.
A ja była z biurem GUIDE z Sopotu. Jak dla mnie super!Czułam się pewnie,że wszystko będzie załatwione jak należy. W w-wie jest Kasia, która pomaga w rekrutacjach. Uważam,że lepiej skorzystać z biura w Polsce.namiar na osobę [email]
dziewczyny podajcie prosze dobra ta stronke aupair world- chodzi o poprawny adres a najlepiej link:) otwiera mi sie wiele wynikow i nie wiem ktory jest poprawny:)

czy ta strona jest darmowa?:)
zdecydowalam sie na wyjazd, napisalam wiele meili, nalezy od razu wysylac CV czy lepiej meil o aktualne ogloszenie, przedstawic sie i spytac czy wolne miejsce?

Shley07 :) Tak jak ludki nade mną mówią - jak Europa to zdecydowanie stronki typu au-air world :) Sama jechałam...a raczej leciałam do Irlandii jako au-pair właśnie na pośrednictwem tej stronki. Agencje zabierają pieniążki za coś, co jesteśmy sobie właściwie sami w stanie załatwić - wkładając trochę wysiłku...
Ja bylam au pairka we Wloszech i korzystalam z uslug biura Au Pair Anya we Wroclawiu. Owszem usluga byla platna, z drugiej strony mialam jednak opieke ze strony biura jakby np. z rodzinka bylo cos nie tak. W razie rezygnacji z rodzinki (bp np. nie dogadalismy sie) mialam mozliwosc zmiany na inna bez ponoszenia dodatkowych kosztow.
O samym wyjezdzie powiem tak: dal mi w kosc, ale nie zaluje. Bylo to pozytywne doswiadczenie, ktore pozwolilo mi spojrzec na kraj z innej perspektywy, oczywiscie wyatkowa mozliwosc nauki jezyka, mozliwosc zwiedzania. generalnie polecam:))
Dziewczyny mają absolutną rację. Wiele zależy od tego, czego oczekujesz i czy chcesz się czuć w 100% bezpiecznie. Też długo się zastanawiałam jaką opcję wybrać i do wyboru biura przekonała mnie znajoma ze studiów. Jesli wybierzesz dobrze, nie będziesz miała poczucia, że zostałaś ze wszystkim sama. Poza tym, to chyba takie uczucie, że zrobiło się naprawdę wszystko, żeby wyjazd się udał. Ja wybieram się do USA z Kangiel z Kielc. Po wsteępnej rozmowie okazało się, że mam za małe doświadczenie z dziecmi poniżej 2 roku życia i mogę przez to dłużej czekać na rodzinę. Mówią od razu jak jest i przynajmniej nie wmawjają, że moge spędzic rok w Miami:))) Po tej rozmowie zaczęłam bardziej realistycznie patrzec na taki wyjazd i mam nadzieję, że wszystko się jakoś ułoży. Trzymam kciuki!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa