list formalny - nagłówek i zakończenie

Temat przeniesiony do archwium.
Muszę napisać list do firmy w Angli. Czy trzeba w adresie pisać - nazwisko osoby do której jest kierowany ? ( Na fakturze , którą otrzymaliśmu od nich umieścili " "Our reference "- Sonia Jons .Czy można wpisać tylko nazwę i adres firmy ?
Czy trzeba na początku napisać " Dear Ms Sonia " ?
Czy na zakończenie wystarczy tylko Thank You very much " - czy powinno się znależć " Your faithfully "
Z góry dzięuję za pomoc.
Sonia Jones (sprawdz dokladnie jak pisze swoje imie)
Dear Mrs Sonia - NIE - jak juz piszesz Dear Mrs. to trzeba nazwisko, a nazwisko jest Jones. Jak podali ref/Mrs Sonia Jones - to do tej osoby sie adresuje list.
Jak piszesz Dear Mrs. Jones to list powinnien sie konczyc - Yours sincerely,
Jak Dear Sir/Madam - to konczysz Yours faithfully
Yours sincerely i Yours faithfully - zawsze sa koncowkami oficjalnych listow.
Ogromnie dziękuję .I jeszcze jedno pytanie- zacznę pisać : Dear Madam -Sonia Jones - powinno być imię i nzawisko ? . Oni nie podali przed nazwiskiem tej osoby Mrs.- znalazłam że bezpieczniej jest pisać Ms. - jeśli nie wiadomo dokładnie czy Mrs. czy Miss . Może to Madam - jest właściwsze ?
Nie, Jak zaczynasz pisac,to lepiej
Dear Ms. Jones, - wtedy Yours sincerely.
Ja prowadze korespondencje po angielsku i zdarzyło mi się może raz żeby ktoś mi napisał yours sincerely etc- i to był list ze Chin:) Angole może są równie oficjalni ale większość listów kończy się po prostu best regards- chyba że jest to pismo "bardzo oficjalne" pierwsze kontakty itp- ale aż tak bardzo bym sie nie przejmowała:)rnPozdrawiam
maac
[wpis usunięty]
[wpis usunięty]
terri ma rację
dla osób potrzebujących pomocy w pisaniu korespondencji i innych dokumentów polecam książkę "Oxford handbook of Commercial Correspondence" A.Ashley wydawnictwa Oxford University Press, dużo przykładów i wyjaśnień
Temat przeniesiony do archwium.