Rozmowy kwalifikacyjne i CV po angielsku

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,

Mam zamiar wyjechać na wakację do Angli, Irlandii bądź Australii, tylko strasznie boje się rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim. Niby do pracy, którą mam teraz też jednym z etapów kwalifikacji była rozmowa po angielsku, ale to chyba jednak nie to samo...
Może znacie jakies serwisy, które pomogą mi przygotować się do tak ważnego aspektu mojego zycia na obczyźnie? :)


Pozdrawiam,
Damian
Hej,
Ja tez bardzo sie tego balam, ale jestem juz w Irlandii ponad 3 lata i mam za soba kilka roznych rozmow o prace. Uwazam, ze w jezyku angielskim jest nam latwiej, niz po polsku, bo nawet, jesli czegos sie nie rozumie, albo powie sie niepoprawnie, to oni nie zwracaja na to uwagi i po prostu ciesza sie, ze jakkolwiek moga sie z Toba dogadac. Znam mnostwo ludzi, ktorzy maja odpowiedzialne stanowiska w biurach albo jako inzynier i mowia bardzo niegramatycznie, a po prostu nie boja sie mowic i jest dobrze.
Na rozmowach zwykle zadaje sie standardowe pytania nt Twojej poprzedniej pracy (trzeba umiec opisac jakie byly Twoje obowiazki) oraz jakie sa Twoje plany na przyszlosc. Nikt nigdy nie pytal mnie szczegolowo o moje studia, raczej tylko bardzo ogolnie.
Niestety nie znam zadnych serwisow pomocnych w tym temacie, ale mam nadzieje, ze choc troche pomoglam ja.