listening wersja B

Temat przeniesiony do archwium.
91-117 z 117
| następna
tam bylo drop off z tego co slyszalam... ta pani co rano wstaje i wlacza radio, chwile slucha i zasypia... ja po tym slowku doszlam ze to o to chodzi
Ludzie! Ile wy pamiętacie! Podziwiam i dzięki za wszystkie odpowiedzi, troche miałam źle, trochę dobrze, punktów nie liczę, bo chcę mieć nadal nadzieję. rnJa dzisiaj zdawałam w Bydgoszczy i pozdrawiam koleżanki wokól nr 5014. Do zobaczenia w środę.
Tematy na speakingu na bank się powtórzą :)))

Co do tych 19 pkt na zaliczenie, to ja to wyliczyłam z 32 pkt ;) A skoro max jest jednak 40, to oczywiście, że granica się przesuwa.
A drift off to moglo byc ja mowie o tym co bylo na formularzu odpowiedzi. Bo fakt ona rzeczywiscie urzyla drift off. A w formularzu odpowiedzi ze sleep
Nie no w sumie bylo 32 tyle ze part 3 jest liczony za 2 czyli jedna poprawna odp 2 pkt czyli alby zaliczyc 22,8 czyli 23 pkt.
"One mark is given for each correct question. The total for any version of the Listening Paper is weighted to give a mark out of 40 for the paper. For security reasons, several versions of the Listening Paper are used at each administration of the examination. Before grading, the performance of the candidates in each of the versions is compared and marks adjusted to compensate for any imbalance in levels of difficulty."
no akurat part 4 poszlo mi beznadziejnie ale 3 poprzednie to zupelny banal! rnz odpowiedziami sie zgadzam do pt 1" i 2" ALE nie see breeze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ODPOWIEDZ DO NAZWY STATKU BYLA . SPIRIT OF FREEDOM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! . chpodzilo o pierwszy statek tego kolesia nie ten ktorego uzywaja do wycieczek :P
a i upside - down z myslnikiem
a czy na początku w booklet w informacjach było podane,że za part3 jest po 2 pkty? Bo ja nic takiego nie przeczytałam.
Nie wiem czemu tak wszyscy mowia, ze czesc o baobabie byla trudna. Ja zrobilem cala za pierwszym sluchaniem no ale to moje tylko jakies tak subiektywne odczucie, ze strasznie latwa byla ta czesc.

part1:
1. upside down -
2. Mother of Tears
3. prison
4. South Africa
5. sleeping tiger
6. monkey bread
7. bats
8. sneak's skin



part2:

1. Spirit of Freedom
2. Arctic
3. mountain
4. oil lamps
5. technical know-how (na 100% nie energy... energy bylo dla zmykli on dopiero pozniej wyraznie powiedzial o technical know-how jako tej roznicy pomiedzy plywaniem na starym statku a na nowym. Energy bylo ogolnie do zaglowania)
6. curry
7. bucket
8. Blue Harbour
no ja mam wiekszosc tak samo jak ty, cztery slowka tylko inaczej wiec nie jest zle :) powodzenia na reszcie egzaminow :)
oni tam mowili ze na starej lodce trzeba miec enegry a na nowoczesnej wiecej techniki tak mi sie wydaje:)
upside down obojetnie czy przez myslnik czy nie, afaik jest to niestandaryzowane w angielskim.
niestety siedzialem w rogu sali i mialem duze poglosy :/

part 1:

1. upside-down /pewne/

2. Mother of Tears /pewne, potem wymienili WATER of Love, jako wode w nich zmagazynowaną, a chodzilo a nazwe BAOBABU, niestety ze stresu sie nabralem i zmienilem:/

3. prison /ew. temporary prison/

4. South Africa /pewne, te baobaby zostaly ODKRYTE przez goscia ktory podrozowal z Cape Town (w RPA) do Kenii - klasyczna podpucha/

5. sleeping tiger /też pewne, i tu niedoslyszalem i napisalem sleeping tyre, co za siara:/

6. monkey bread /pewne/

7. bats /pewne/

8. snake skin /pewne, ja nie doslyszalem znowu i napisalem samo "snake". Myslicie ze zalicza?/

part 2:

1. Spirit of Freedom /pewne/

2. Arctic /pewne/

3. mountain /strzelałem, w ogóle tego nie uslyszalem, ale wydala mi sie to jedyna rzecz na Grenlandii do ktorej mogl podróżować :) /

4. oil lamps /raczej, ktoś z mojej grupy napisał "light", bo z dalszego tekstu wynikało, ze nowy wlasciciel dodal pare nowych lamp i teraz ciągną więcej energii... do "Oil Lamps" ciągnięcie energii raczej nie pasuje/

5. energy / nie technical know-how, bo pytanie bylo "co bylo bardziej przydatne na STAREJ niz na wspolczesnej lodzi/

6. cheese /strzał/

7. bucket /pewne/

8. Blue Harbour /pewne/

Part 3 i 4 nie pamiętam



Jeśli chodzi o liczenie puntków to raczej każda odpowiedź (razem 32) będzie warta 1 punkt (tylko w readingu są niektore warte 2), a ocene z calego egzaminu oblicza sie licząc średnią arytmetyczną z procentów poszczególnych części.

PZDR i samych A
To jak się w końcu te pkt liczy, żeby 40 wyszło??? Bo ja już nic z tego podliczania nie rozumiem :P
grillparzer witaj w klubie, bo ja też samo snake napisałam ;) Módlmy się, żeby nam zaliczyli :P I też mam cheese w part 2. A dokładnie melted cheese.
Nie musi wyjść 40. Jeśli miałaś z listeningu np. 24 pkty na 32 (75%) i jeśli zakładasz, że max ilość punktów ze wszystkich części to 200 (po 40 na część - jak w oficjalnych materiałach Cambridge) to tych "przeważonych" masz 30 (30/40 = 0.75 :).

pzdr
Tak, tak ja też wpisałam Kenya. Chociaz pozniej myslalam ze przeciez jes RPA...hmm mam nadzieje ze Kenya to dobra opdowiedz bo tam bylo cos: n his way from Kenya to South Africa a przeciez Kenia lezy daleko od RPA..
hmm moze za pol roku sie ukaza odpowiedzi poprawne na stronach cambridge :) a ja mam inne pytanie- ja zamiast arctici dalam further north... jak myslicie czy to zalicza? w sumie arctica to further north
wg ksiazek longmana to part 3 powinna byc za 2 pkt, ale mozliwe ze jest inaczej. ogolnie mowiac to nie ma co sie denerwowac, tylko trzeba spokojnie czekac na wyniki :)
Nie pozostaje nam nic innego ;)
w sumie to uważam, że listening był sam w sobie niezbyt trudny, ale po raz pierwszy miałam sytuację, że ciężko było mi dopasować jego treść do odpowiedzi na answer sheet. tak było m.in. w ostatniej części, czego sobie nigdy w życiu nie daruję, bo to byłą częśćm na która najbardziej liczyłam i zawsze szła mi dobrze... do listeningu :) cóż, najwyżej za rok spróbuję znowu :D tylko trochę kasy szkoda :)
To tylko jedna wersja. Małoprawdopodobne by była jeszcze raz...
Coś tam było banalne, nie macie czego szukać...
Pewniaczek z Ciebie. A sam zrobiłeś błąd. Nie "South Africa", bo nie ma takiego kraju, tylko "Kenya". A dla niektórych banalne było "hot meal", a nie Twoje "curry".
sluchajcie a jak to jest z 2 odpowiedzia w part 2, nie przeslyszalem sie, ze mowil cos tam ze w Patagonii to byl na pierwszej podrozy, ale tak o to w kazde lato do Arctic jezdzil?
prosze tych co maja listening 18.06. o wsparcie bo ja zdaje 19.06. w Cardiff. Dzieks.
MJJ
Temat przeniesiony do archwium.
91-117 z 117
| następna

« 

CAE - sesja letnia 2006

 »

FCE - sesja letnia 2006