Co czytac przed CAE?

Temat przeniesiony do archwium.
W grudniu zamierzam zdac CAE, robie chyba wszytsko co mozliwe zeby przygotowac sie jak najlepiej, m.in staram sie duzo czytac. Czytam wszytsko co mi wpadnie w rece, teraz jednak mam problem - juz nie wiem jakie ksiazki czytac! Kiedys ktos na forum polecal Hemingway\'a itp - ja jednak nie lubie klasyki, wole lekkie ksiazki, typu. Harry Potter, Bridget Jones...takie ktore czyta sie szybko i przyjemnie, gdzie jest szybka akcja i troche humoru. Czy moglibyscie mi polecic jakies ciekawe pozycje spelaniajace te kryteria?
Jeśli nie odrzuca Cię fantastyka, poczytaj Terry\'ego Pratchetta - dostępny w każdym empiku, szalenie wciągający i NIESAMOWICIE śmieszny. Na pewno się nie zanudzisz!
jeśli nie lubisz ciężkiej lektury to HP to jest to! :-D
Hmm a ktory tytul polecasz?
Zakładam, że pytanie było do mnie... ^^ Właściwie to polecam wszystko, co wiąże się ze Światem Dysku (można się zorientować po tyłach okładek). Dwa tygodnie temu przeczytałam \'Soul Music\'. Może nie jest to najbardziej znana książka Pratchetta, ale momentami ( a było ich wiele :) śmiałam się dłuuuugo i głośno. Inne tytuły, które chwilowo przychodzą mi na myśl, to \'The colour of magic\', \'Equal rites\', \'Mort\', \'Small gods\' albo \'Guards, guards!\'.

Więc, jak to mówią, take your pick! Jest w czym wybierać.

A, i przy okazji: Pratchett pisze charakterystycznym stylem i na początku zawsze mam wrażenie, jakby tekst był trudny czy coś... ale to tylko wrażenie! Szybciutko mija.
Dzieki Lucrecia, biegne do Empiku:)))
Okay! ^__^;
Lucrecia, mam do Ciebie pytanie - wiem ze chodzilas do BC na kurs, mam zamiar zapisac sie na intensywny trwajacy chyba 2 albo 3 miesiace....chcialam zapytac co jest na takim kursie? Czy tylko testy czy tez moze praca z jakims podrecznikiem lub cos takiego?
Hm, niestety nie umiem Ci odpowiedzieć na to pytanie... Do BC chodziłam wprawdzie długo (i namiętnie ^^ hehe, jestem fanką BC!), ale tylko na zwykłe kursy. Jeden jedyny raz zapisałam się na tzw. \'short winter courses\' (Boże uchowaj), ale to było coś innego. Hej, ale za to gdzieś na tym forum widziałam niejaką panią Monikę z BC, może ona będzie mogła Ci pomóc?

Osobiście podejrzewam, że na kursie przyspieszonym robi się po prostu to samo, co na ostatnim semestrze zwykłego - czyli książka w stylu \'Fast Track to CAE\' plus testy, plus inne materiały, wszystko na przyzwoitym poziomie.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

FCE - sesja letnia 2003