Dobry program komputerowy CAE?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś może mi polecić dobry program komputerowy, który pomoże przygotować się do CAE ? Może istnieją jakieś bazy do supermemo ?
>Czy ktoś może mi polecić dobry program komputerowy, który pomoże
>przygotować się do CAE ? Może istnieją jakieś bazy do supermemo ?

Jest bardzo długi wątek poświęcony programowi SuperMemo, tam mógłbyś znaleźć właściwą informację, ale skoro zacząłeś nowy wątek odpowiem tu. Programu specjalnie przeznaczonego do przygotowania do CAE nie znam, natomiast mogę polecić dwa kursy SuperMemo, które w przygotowaniu sie do tego egzaminu mogą pomóc.

SuperMemo SPEEDUP! - baza licząca 20.000 słów i zwrotów, która pozwala nauczyć sie dużo wiecej słówek. Przeznaczona jest do opanowania w okresie conajmniej dwóch lat (trzeba mieć ogromną samodyscyplinę, by opanować zawarty w niej materiał w ciągu jednego roku). Jest to baza angielsko-angielska, ale każdy zwrot angielski jest tłumaczony na nasze po naprowadzeniu nań kursora myszki (można to zmienić w parametrach.

SuperMemo Power Words - baza licząca ok. 4.000 słów i zwrotów, specjalnie dobranych ze względu na wymagania różnych angielskich certyfikatów. Jej zawartość można opanować w ciągu 6-12 miesięcy. Podobnie jak SPEEDUP! jest bazą angielsk-angielską, ale nie ma tłumaczeń zwrotów na polski, natomiast zawiera narzędzie pozwalające te tłumaczenia wprowadzić.

Programami pomocnymi w Twoim przygotowywaniu się do certyfikatu moga tez byćprogramy LANGMastera, zwłaszcza seria \"In Action\".

BJK
gdzie ten program o którym piszesz \"super memo speedup\" można zakupić? i czy jest to program do kompleksowej nauki języka angielskiego czy tylko wybranych zagadnień np słownictwa.
Ten temat był już tu wałkowany wiele razy, poszukaj na tym forum, z pewnoscia znajdziesz.