przygotowanie do egz kurs lub prywatny nauczuciel

Temat przeniesiony do archwium.
witam,
Chce zdawac CAE na wiosne 2009. Mam prosbe do osob, ktore maja juz certyfikat lub sa w tarkcie przygotowan aby polecily mi konkretne szkoly jezykowe z nawiskiem lektora (duzo zalezy od motywacji i zaangazowania nauczyciela)lub kontakty do osob,ktore prywatnie przygotowuja do egzaminu.
Pozdrwiam
Niech zgadnę - Warszawa? ;)
Tak,wa-wa. Jest tu tyle kursow i szkol, ze trudno znlezc cos na odpowidnim poziomie:(
W dziale Nauka -> Szkoły są opinie o różnych szkołach
Mam za sobą zarówno korepetycje, jak i kurs w szkole językowej. Wszystko zależy od tego z czym masz problemy, bo jeśli z mówieniem to dużo lepiej będzie zapisać się na kurs. Tam prawdopodobnie często będą się zmieniać pary, w których rozmawiacie, więc poznaje się różne akcenty, przyzwyczaja do innej wymowy niż Twoja, poznaje słownictwo każdej osoby po kolei. Dzięki takiemu zróżnicowaniu i kontaktowi z wieloma osobami lepiej przygotujesz się do egzaminu ustnego.

Jeśli jednak problemy masz z tymi częściami, do których nie potrzebujesz grupy osób, szybsze efekty dadzą korepetycje.
Zgadzam się z przedmówcą (-czynią). W szkole jeśli chodzi o gramatykę to jednak jest określony czas na przerobienie materiału więc trzeba nadążać za innymi natomiast speaking jest dość luźny i urozmaicony. Ja osobiście miałam problemy z mówieniem i słuchaniem i lubiłam rozmowy w grupie bo mogłam wtedy wyłapywać błędy innych - potem pilnowałam się żeby samej ich nie powtarzać ;) oczywiście z kolei zagadnienia z gramatyki lepiej przerabia się samemu bo wiadomo że niektóre rzeczy będą dla Ciebie łatwiejsze inne trudniejsze i nie musisz się stresować że czegoś nie rozumiesz bo na zajęciach sam na sam z korepetytorem jego uwaga jest skupiona tylko na Tobie i będziecie przerabiać te rzeczy aż ich nie załapiesz ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka