co bylo na egzaminie CPE?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich odwaznych!
czy moze ktos opisac obrazki o ktore pytali na speakingu?, oraz prosze napiscie jakie byly tematy na writing!!! chcialabym przystapic do tego egzaminu ale nie wiem czego sie spodziewac. dziekuje z gory.
hej, ja zdawałam w marcu 2011. Na obrazkach mieliśmy opisac jakie dźwięki wydaje pusty dom z ogrodem, w którym nie było nikogo widać (sic!), w part 3 bodajże (prompt card) pytali się mnie o to, jak związki zawodowe mogą pomóc krajom o słabszej ekonomii, czy coś w tym stylu. Generalnie powtarzają się pytania związane z ochroną środowiska/ życie na wsi czy w mieście/ technology/ Development itp, jednak wszystkiego można się spodziewać, bo cpe to najwyzszy mozliwy level i stawiają na spontaniczność wypowiedzi, no i brzmienie jak near native speaker. Powodzenia:)
czerwiec 2011 - moje tematy "speakingu" kręciły się wokół zmian w życiu jednostki i społeczeństwa, wyzwań, podróży - jak zmieniają nasze życie, czyli w sumie łatwo i przyjemnie, na obrazkach dzieci w różnych sytuacjach i chyba pytania w rodzaju - czego się mogą nauczyć w tych sytuacjach i co wniesie najwięcej dobrego do ich wychowania ( oj, nie pamiętam dokładnie) - dzieci myły samochód, czytały, bawiły się lecząc misia, jedno samotnie bawiło się nad brzegiem morza i dalej nie pamiętam:-) Na "writingu" obowiązkowy był article nt. "competetiveness" - w życiu, w sporcie, w pracy - coś w tym stylu - czy warto?, w drugiej części pisałam proposal - coś nt. przeznaczenia środków albo na rozwój sportu, albo kultury muzycznej w mojej okolicy - trzeba było wybrać i uzasadnić co więcej da całej lokalnej społeczności. W sumie nie było to trudne:-)
Pozdr. Ola

« 

Nauka języka