CPE w Katowicach

Temat przeniesiony do archwium.
Zamierzam w przyszłym roku podejść do CPE. Czy ktoś może polecić jakąś dobrą szkołę w Katowicach, albo nawet konkretnego lektora? Podzielcie się swoimi doświadczeniami :-)
Ile masz lat?
Ile masz lat?
Ja mogę z czystym sumieniem polecić UCET - Studium Intensywnej Nauki Języka Angielskiego na Uniwersytecie Śląskim. Zobacz na www.ucet.pl/katowice

Ja się tam przygotowywałem i do CAE i do proficiency - i oba zdałem :)
Ile osób zdawało razem z Tobą CPE? Czy przed egzaminem spędziłeś jakiś czas w Wielkiej Brytanii? Czy miałeś zajęcia z native speakerem? Bardzo proszę o odpowiedź :)
Miałem zajęcia z native speakerem - Michele Simmons. Z tego co wiem, od tego roku jest drugi native. Zasadniczo wszystkie grupy CPE mają z nativami, aczkolwiek na poziomie Pre-CPE miałem polskiego co-teachera i nie było to złe. Z grup mojej lektorki - Michele - zdawało 11 osób i wszyscy zdali. Jest tylko jedno małe "ale" - Michele zawsze rekomenduje kandydatowi czy ma iść na egzamin czy nie. Jeśli mówi, że nie - to nie należy iść. W zeszłych latach mówiła ludziom że lepiej żeby nie zdawali no i ci oblali, natomiast w tym roku wszyscy jej posłuchali i na egzamin poszli tylko ci, którym to rekomendowała - no i efekty są jak widać:) 100% zdawalność. Mogę dodać tylko tyle, że egzamin był w tym roku dość trudny, na pewno trudniejszy niż Practice Tests wydawane przez Cambridge.
Dzięki za odpowiedź. :) Niestety dopiero dziś tu znów zajrzałam, i dlatego dopiero dziś odpisuję. Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko: czy gdybyś zdawał ustny z kimś kogo nie znasz (chodzi mi o osobę "do pary"), to byłbyś bardzo skonfundowany, gdyby ta osoba mówiła z akcentem amerykańskim? Standartowym amerykańskim, nie jakimś tam południowym :) Bo ja obawiam się, że mogę kogoś skonfundować :\ a oczywiście nie chciałabym...
czy wicie cos o szkole lozanowa, jdj bachalski, british school i szkole matodystów w katowicach? prosze o pomoc!!!!z gory dzieki pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa