CPE po 4 latach przerwy?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
W 2002 roku zdałam na ocenę C egzamin CAE. Od tego czasu miałam raczej niewielki kontakt z językiem, tylko przez 2 lata na uczelni, przy czym był to raczej kiepski poziom nauki. Teraz chciałabym powrócić do nauki angielskiego, ale mam wrażenie, że wręcz "cofnęłam się" w swojej znajomości języka.
Nie wiem, od jakiego poziomu zacząć teraz naukę. Czy są jakieś ogólne kursy pomiędzy CAE a CPE? W moim mieście nie spotkałam się z takimi. Może powinnam się od razu zapisać na kurs do CPE? - ale z drugiej strony nie bardzo chciałabym zaczynać od robienia testów do egzaminu, lepszy byłby chyba kurs rozwijający ogólny poziom angielskiego. Wyjazd za granicę np do Anglii na kilka tygodni raczej nie wchodzi w grę. Mogłabym sobie sama przypominać angielski, ale nie wiem jak daleko powinnam się cofnąć, by nie zmarnować czasu. Z jakich książek mogłabym skorzystać? Jeśli chodzi o kursy komputerowe to przeznaczone są chyba tylko dla początkujących lub poziomu FCE, ale może warto w nie zainwestować, lub w jakiś stacjonarny kurs na niższym poziomie (!) od CAE?
istnieja kursy pomostowe miedzy cae a cpe (przynajmniej czesc szkol je ma)
poki co warto sobie przypomniec material z ksiazek do cae, a potem kupic taka przygotowujaca do cpe
A ja myślę, że przede wszytskim powinnaś zobaczyć na jakim poziomie jesteś. Możesz pójść do szkoły jęzkowej i tam zrobić test gdzie też poradzą Ci jaki kurs wybrać albo wejść na stronę jakiejś szkoły językowej np. empiku i zrobić sobie test on-line i dopiero wtedy decydować co dalej. Pozdrawiam

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia