bbc-jak sciagnac audycje radiowe na dysk twardy

Temat przeniesiony do archwium
Tak jak w temacie. Czy ktos wie czy da sie sciagnac te audycje radiowe ze strony www.bbc.co.uk ? W jaki sposob? Chcialaby sluchac je na moim ipodzie.
co do ściagnięcia na emule, najprościej i najszybciej
Jedyny sposób, jaki mnie osobiście udało się wykombinować na rozwiązanie tej kwestii, to najpierw nagranie (przy pomocy np. Nero albo Audio Hijack) audycji, a potem przekonwertowanie pliku .wav na .mp3. Trochę to czasochłonne, ale działa. I cieszy ucho, bo audycje ciekawe i rozwijające językowo. Mam nadzieję, że Ci też zadziała. Pozdr. Stina
Najłatwiej skorzystać z programu Audacity. Więcej o tym dowiesz się z ebooka Pawła Wimmera "SuperMemo98", który znajdziesz na stronie www.anglista.edu.pl.
Wprawdzie jego tytuł sugeruje, że dotyczy głównie SM, ale jest tam rozdział o bazach SM tworzonych na podstawie danych z portalu BBC.
Wejsc na strone: http://www.bbc.co.uk/radio/downloadtrial/
wybrac radio: na dole strony, wybor od Radio 1 do BBC2; ja polecam Radio 4. Kliknac.
Wybrac nazwe programu, ktora znajduje sie obok slowa "PODCAST"; np.
Radio 4->Brodcasting House
Otwiera sie ta strona: http://www.bbc.co.uk/radio4/news/bh/ albo jakakolwiek inna, szukamy na niej odnosnika z napisem: "download" (zwykle kolo "listen now" oraz "podcast", klikamy, sciaga sie. Sluchamy.
Analogicznie mozemy sciagnac inne audycje, zwykle tygodniowo jest baardzo duzo dostepnych. Pozdrawiam i zycze milego sluchania.
P.S. Sciaganie emulem zbyt dlugo trwa.
A co jezeli chodzi o podcasty? Co to jest? Ja mam iTunes. Czy z i Tunes mozna audycje przetranswerowac do ipoda?
jaki jest najlepszy i oczywiscie darmowy :) progs to konwersji wav. do mp3 ? :) pozdrawiam:) Program opisywane przez Bejotke jest naprawde dobry:) pozdrawiam:)
kurs BBC english !!! FREE !!!

https://www.ang.pl/BBC_ENGLISH_kurs_mp3_pdf_59568.html
Ja ściągam podcasty przez iTunes - udostępniają tam najciekawsze audycje i naprawdę jest z czego wybierać
Temat przeniesiony do archwium

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia