Listening wiosna 2007

Temat przeniesiony do archwium.
Czy macie może jakies informacje, uwagi bądź wrażenia dotyczące listeningu cpe w tej sesji??? Za wszystkie z góry dziękuję!!!
witam no wiec mam wlasnie dzis za soba listening CPE Pisalam wersje testu C i było do przejscia.W sumie kolejne czesci byly jak dla mnie coraz latwiejsze (czesc czwarta zaskakująco prosta)tekst do uzupelniania byl o mastic(do teraz nie wiem co to jest;))i tam bylo troche ciezko i w krotkich extracts tez nie wszystko bylo jasne.Ogólnie nienajgorzej.pozdrawiam i zycze powodzenia( ja juz po wszystkim - za 9 tyg wszystko bedzie jasne)
mastic to takie drzewo chyba, tak jakos mi sie skojarzylo :)
Drzewo mastykowe czy cus albo pistacja kleista. Kiedyś tlumaczyłem tekst o pozyskiwaniu żywicy i cos takiego tam występowało.
drzewo, drzewo zgadza się i nawet wyslyszałam ze z rodzaju pistacjowych tylko niestety napisalam z błędem-pistacios :( no i sie dowiedzialam,ze sie go do lodow dodaje( tzn jakas substancje uzyskiwana z tego drzewa) i kiedys jako guma do żucia W kazdym razie jak ktoś ma jeszcze jakies pytania co do listeningu to zapraszam:)
hmm zabrakło ci tylko "h" moze zaliczą :)
Ja pisalam wersje "B", tez mi sie wydawala bardzo latwa. A jak wam poszly czesci pisemne?
Cześć
Cieszę się, że ktoś napisał, bo jakoś w temacie CPE cicho:-) Ja też pisałam wersję "C" i oto moje odpowiedzi:
część 1: golfista (chce przekazywać soją wiedzę innym i zaleca rutynowe ćwiczenia), lotnisko (ekrany stoją w opozycji do tego co pokazują i poprawiają jej zły humor), reszty z tej części nie pamiętam, ale było coś o stworzeniach wodnych...
Część 2 (wiem, że namieszałam, niestety, ale podaję co wpisałam): pystachio, harvest, ice-cream, hot churcle, small pins, chewing gum, local cooperative, stomach ailments, sea salt.
Część 3: D, C, D, A, B (wątpliwości co do nowoczesnych materiałów, przyciągają ludzi z uwagi na hi-tech, są ponadprzeciętne, symetria, odzwierciedlają ludzi czy jakos tak) - nie pamiętam tych odpowiedzi dokładnie, ale literek jestem pewna.
Część 4: T, C, B, B, C, T (T-Tanya , C-Carlo, B-Both)
Co Wy na to?
Hej Co do pierwszej częsci to niestety niewiele pamiętam - o golfiscie na pewno,że chce przekazywać dalej swoja wiedze innym,ale chyba zrobilam ze to excessive training nie jest dobry.w części o mastic napisałam pistacio(czyli z błedem w spellingu) resin is removed from the trees;chewing gum,ice-cream; poeci sie odnosili do nich jako do "silver tears" small pins,local cooperatives,stamach conditions,jednego nie zlapalam(coś z lids)W częsci o mostach nie pamiętam kompletnie literek,ale tez zrobilam ,ze przyciagaja mlodych ludzi ze wzgledu na hi-tech,to co wyróznia mosty to kiedy architekci przekraczaja granice,ze nawet najnowsze testy nie daja pewności,a celem mostu na wystawie -zeby pokazac,ze nawet lekkie konstrukcje moga uniesc duzy ciezar(nie pamietam co tam jeszcze bylo) W ostatniej części jedno mam inaczej niż ty 1.T 2.C 3.B 4.T 5.C 6.T Swoja droga to szkoda ze nie mozna zobaczyc swojego testu potem, z tapescript'em w ręce;) pozdrawiam!!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia