Uprawnienia nauczycielskie

Temat przeniesiony do archwium.
Czy uzyskanie certyfikatu CPE jest równoznaczne z posiadaniem uprawnień nauczycielskich? To znaczy czy po zdaniu CPE można nauczać w szkołach (chodzi mi głównie o szkoły językowe)? Czy do pracy w takich szkołach niezbędny jest kurs pedagogiczny?
idz do szkoly, ktora Cie interesuje i sie zapytaj. Kazda ma inne wymagania.
Nie ukończyłam jeszcze filologii angielskiej, jestem w trackie studiów. Wybrałam specjalizację translatorską, która nie daje mi uprawnień nauczycielskich. Chciałam tylko wiedzieć czy po zdaniu CPE uczenie w szkole byłoby w ogóle mozliwe... Dzięki za odpowiedź.

Jest ktoś może w podobnej sytuacji?
sa prywatne szkoly gdzie mozesz uczyc po CPE - (tutaj na forum o tym juz byly tomy pisane) ale to NIE DAJE uprawnien nauczycielskich w sensie w ktorym ty to myslisz. To przeciez jest egzamin z wiedzy jez. ang - a nie kurs nauczycielski.
Warunki zatrudnienia w szkole językowej określa jej właściciel. Trzeba po prostu pytać w danej szkole.

A jak u ciebie z doświadczeniem w nauczaniu? Jeśli nie masz kursu metodycznego i praktyk ze szkoły, ani dyplomu w rodzaju CELTA/DELTA, ani nigdzie nie uczyłaś, to ja widzę zatrudnienie słabo...

Z własnego doświadczenia powiem, że do posiadania (czy nieposiadania) CPE raczej nie przywiązuje się wielkiej wagi.
proszę o pomoc!!! mam licencjat z europeistyki, chciałabym uczyć języka angielskiego...nie chce iść do NKJO ponieważ to są kolejne 3 lata. Czy możecie mi coś podpowiedzieć?
Witaj,
Jesli znasz jezyk wejdz pilnie na strone urzedu pracy w Sosnowcu.
Maja ogloszenie dotyczace nauki w szkolach:

Nauczyciel języka angielskiego
Opis pracy: magister lub student studiów kierunkowych, mile widziane prao jazdy kat. B, praca w szkołach i przedszkolach na terenie Sosnowca
Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu
41-200 Sosnowiec, ul. Rzeźnicza 12
tel. (032) 266-13-87, (032) 266-33-24

Pozdrawiam
Aby uczyć w szkole państwowej MUSISZ posiadać kurs pedagogiczny z przedmiotu. którego chcesz uczyć. w przypadku języka angielskiego, o ile się go nie studiowało (+kurs pedagogiczny w ramach studiów), kurs musisz odbyć dodatkowo oraz posiadać przynajmniej certyfikat CAE.
Oczywiście są przypadki, że zatrudniani są studenci kolegiów przed ich ukończeniem ale zazwyczaj odbywa się to za zgoda kuratorium.
Przerabialem taka opcje i sprawa wyglada nastepujaco:

Zeby uczyc jezyka w szkole panstwowej trzeba:

a) skonczyc studia mgr/lic na anglistyce na specjalizacji nauczycielskiej

LUB

b) skonczyc studia mgr/lic na anglistyce na innej specjalizacji i zrobic kurs METODYCZNO-PEDAGOGICZNY akredytowany przez MEN. Szukac mozesz takiego kursu np. w Centrum Doskonalenia Nauczycieli

LUB

c) skonczyc dowolne studia mgr/lic, zdac CAE/CPE i zrobic kurs METODYCZNO-PEDAGOGICZNY akredytowany przez MEN

W prywatnych szkolach jest wolna amerykanka :-)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie