Egzaminy ustne i pisemne na mgr UW, UJ, UG

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
właśnie kończę licencjat z filologii angielskiej z niemieckim i chciałabym się starać dostać na studia na ww. uczelniach. Interesują mnie kierunki tj.: filologia angielska, amerykanistyka, lingwistyka albo tłumaczenia specjalistyczne. Jednak trochę boję się, że mogę sobie nie poradzić. Jeśli ktoś z Was ma informacje o tym jak przebiegają te egzaminy, czy są trudne, co trzeba do nich przygotować, może ktoś z Was ma przykładowe pytania z ubiegłych lat albo chociaż literaturę do tych egzaminów to bardzo proszę o podzielenie się ze mną tymi informacjami. Będę niezmiernie wdzięczna.

Pozdrawiam serdecznie.
IKLA UW - tematy na ustny są dostępne w www.irk.uw.edu.pl; wystarcza solidny poziom C1. rok temu nie było zresztą egzaminów wstepnych ze względu na niewypełnienie limitu kandydatów. Na każdym zjeździe jest 7 zajęć praktycznych z tłumaczenia pisemnego i ustnego oraz 2 zajęcia teoretyczne.
pisałem o zaocznych
na dzienne osoby z dyplomem w zakresie dwóch języków obcych biorą udział w konkursie świadectw.
Dziękuję za odpowiedź.
A może mógłby mi Pan powiedzieć coś więcej o kierunku lingwistyka stosowana sp.nauczycielska i tłumaczeniowa, sp. tłumaczeniowa.? Na UW ten kierunek jest otwierany tylko w trybie zaocznym. Dlaczego?
Chciałam jeszcze spytać, czy gdzieś można znaleźć progi oraz ilość chętnych na jedno miejsce na poszczególne kierunki np. z ubiegłego roku?
dzienne na ils sa dwujezyczne
statystyki z lat poprzednich nie sa chyba dostepne na witrynach uw.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie