Za 4 lata IELTS min. 7.0. Obecnie ang podstawowy +, jak się nauczyć angielskiego w 4 lata?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Mam 28 lat, za 4 lata planuję wyjechać do Australii. Będę się starać o wizę pracowniczą .
Żeby mieć szansę starać się o ten rodzaj wizy, potrzebuję zdać egzamin z języka angielskiego na poziomie 7.0 (z wszystkich części)
Obecnie mój język to taki podstawowy z plusem.
Pierwsze to chciałbym zapytać czy jest szansa się nauczyć się z podstawowego ang na poziom IELTS 7.0 w cztery lata?
Dużo znajomych twierdzi, że to za mało czasu zważywszy, że pracuję, studiuję i mam jeszcze inne obowiązki.
Jaki system nauki według Państwa będzie najlepszy?
Nauka samemu w domu?
Mam zakupione programy Angielski w pigułce, czy Profesor Henry 6.0.
Posiadam następujące książki językowe:
- New Discoveries Steve Elsworth + ćwiczenia
- New English File Elementary Oxford Oxenden Latham-Koening +ćwiczenia
- Enterprise Beginer Wordbook Virginia Evans -Jenny Dooley
- Enterprise 2 Elementary Coursebook Virginia Evans -Jenny Dooley
- Enterprise 3 Pre-Intermediate Coursebook Virginia Evans -Jenny Dooley
- Repetytorium Maturalne Longman 2015

Bardzo proszę o wskazówki i dobre rady jak się nauczyć dobrze angielskiego.
Pozdrawiam
User1122 ależ oczywiście! Jedyne co może Ci przeszkodzić to pesymistyczne nastawienie. Polecam osłuchanie się z językiem poprzez słuchanie muzyki i oglądanie filmów bez lektora (najlepiej z napisami angielskimi) po pewnym czasie zaczniesz język 'czuć'. Otaczaj się językiem, w każdej wolnej chwili, chcesz to zrobić dla siebie, to nie jest kara, oczywiście zadanka zadankami ale nauka nie musi być żmudną pracą, wręcz przeciwnie, więcej nauczysz się bawiąc. Czy cztery lata wystarczą? Jesteśmy super sprytni i mądrzy, małemu człowiekowi nauka języka od 'gugugu' zajmuje około 2 lata, a ile ma przy tym frajdy! Powodzenia!
Ja też uważam, że cztery lata to bardzo dużo i można bez najmniejszego problemu tego dokonać. Kwestia tego czy tylko w domu, bo ja chyba mam w sobie za mało systematyczności i nie wiem jak z tym u Ciebie. Wydaje mi się bardziej rozsądnym mieć jednak nativa który bezsprzednie poda Ci odpowiedni akcent albo prawidłowy zwrot, tak ja miałam w skrivanku - słuchałam filmów, muzyki itd a później coś mówiłam na zajęciach i nativ poprawiał i mówił dlaczego. często uczymy się slangu skrótu itp i o tym możemy nie wiedzieć.
Cytat: czikuczikulinka
Jedyne co może Ci przeszkodzić to pesymistyczne nastawienie. Polecam osłuchanie się z językiem poprzez słuchanie muzyki i oglądanie filmów bez lektora (najlepiej z napisami angielskimi) po pewnym czasie zaczniesz język 'czuć'.

Oczywiscie, to ze ja bede ogladala filmy z mlodymi zgrabnymi kobietami, po pewnym czasie tez poczuje sie mloda i zgrabna....Yeah, right.
Widac, ze ludzie dalej wierza w cuda......ja tez.:-)
Cześć, to w sumie całkiem zabawne :) ponieważ mam ten sam problem co kolega tylko trochę większy, ponieważ muszę zdać IELTS na 8, a to chyba spora różnica i wiem, że to już bardzo wysoki poziom. Tak samo mam 4 lata, chciałbym zdawać ten egzamin rok po studiach i przez brak doświadczenia zawodowego ocena 7 mi nie wystarczy. Może tutaj pytanie takie bardziej ogólne, ponieważ chciałem 3 lata może 3.5 roku poświęcić na uczenie się języka samego sobie, bez szczególnego skupianiu się na egzaminie, sam egzamin traktując jako pochodną tego wszystkiego. Ostatnie pół roku chciałbym poświęcić, na naukę do egzaminu tak stricte, wiadomo trzeba się oswoić z formą. Aktualnie uczę się w sumie całymi dniami od 2 miesięcy, bardzo polubiłem ten język i kiedy tylko mam wolny czas to się osłuchuje, rozmawiam z ludźmi, a że jestem studentem raczej wychodzącym z domu może 2 razy w tygodniu mam mnóstwo wolnego czasu.
Z A2/B1 na C1 (odpowiednik 7.0) w 4 lata...Nie jest to niemożliwe, ale będzie wymagało duuuuużo pracy. Znam osoby, które po roku z B2 zdały CAE ucząc się po 4 godziny w tygodniu. Wiele zależy od predyspozycji, czasu jakim dysponujesz. Zobacz, czy są kursy, które przygotowują do egzaminu. To dobry start. Ja dopiero po skończonych studiach w języku angielskim (psychologii) i dodatkowych 4 latach pracy z językiem jako narzędziem zdałam C2 na B (9.0). Jednak ja nieszczególnie lubię się uczyć języków.
Temat przeniesiony do archwium.