Konkurs przedmiotowy - gimnazjum. Skąd się uczyć?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
mam pytanie odnośnie II etapu konkursu przedmiotowego z języka angielskiego dla gimnazjum. W zakresie możemy przeczytać, że:

"2.Zakres realioznawczy:
• Elementy wiedzy o świecie i krajach angielskiego obszaru językowego.
• Kultura – np. dziedziny kultury, twórcy i ich dzieła, uczestniczenie w kulturze.
• Obyczaje: popularne święta, zwyczaje, tradycje.
• Muzyka: nazwy instrumentów, rodzaje muzyki, ulubieni wykonawcy, grupy, płyty.
• Historia – np. znane postaci historyczne, znane wydarzenia historyczne związane z kulturą krajów anglojęzycznych."

Chciałbym spytać, z czego najlepiej przygotować się z podanych powyżej treści? Prosiłbym o polecenie jakichś książek czy innych źródeł, z których mógłbym przygotować się z podanych powyżej tematów. Myślę, że zwykłe czytanie z Wikipedii mija się z celem, bo można wiele rzeczy pominąć - prosiłbym więc o podanie innych sposobów przygotowania się. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Kolego drogi po fachu xD
Mnie nauczycielka maglowała roznymi swimi kserówkami z mnóstwa różnych ksiażek, których wymienić w stanie nei jestem, ale teraz podczas ferii uczę się z : http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/grammar/vocabulary/football.shtml akurat to jest link do tego co właśnie wkuwam czyli sportu, ale połapiesz się na pewno z innymi. dużo różnych, przydatnych słowek, a nie zasmiecanie głowy. A jesli mogę spytać to jak CI I etap poszedł ?
Nie tyle chodzi mi o słówka czy gramatykę, co o to, o czym napisałem w swoim pierwszym poście - chodzi mi o miejsce, skąd mógłbym pouczyć się trochę o znanych ludziach z krajów anglojęzycznych, brytyjskich świętach, kulturze i wszystkim tym, co zawarłem w cytacie z pierwszego postu. Wiem, że teoretycznie można szukać każdego zagadnienia z osobna w Internecie, dlatego też proszę o podanie miejsca, gdzie jest to złożone w jaką-taką całość (jakaś książką, czy coś w tym rodzaju).

A co do tego, jak mi poszło pierwszym etapie - uzyskałem 90,5pkt.