potrzebuję rady :)

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! Chcę się dobrze przygotować do FCE i chciałam prosić o opinię, który podręcznik jest najlepszy? Czy po wielu latach nauki angielskiego nie lepiej jest skupić się na samych testach, czy też warto przerobić jakąś książkę z kasetą (przygotowuję się sama)?
ja zdawalam co prawda CAE ale moim zdaniem jesli sama sie przygotowujesz to warto przerobic ksiazke kursowa, wlasnie tak robie etraz przygotowujac sie do CPE, ja postawilam na cambridge i mam objective i oczywiscie potrzebujesz dobrej ksiazki do gramatyki dosyc fajna jest Grammar and Vocabulary for First Certificate i duuuuzo testow i listeningow, zyzce powodzenia :)
A z czego przygotowywałaś się do CAE? Czy zostały Ci może jeszcze jakieś materiały, które chciałabyś \"oddać\" za odpowiednia zapłatą? :D
ja się do fce uczyłem z `focus on fce` i zdałem na b.uczyłem sie sam więc można sie z niej samemy nauczyć. do tego robiłem dużo testów i to też ci polecam.wielu moich znajomych uczy sie właśnie z `obiective` i słyszałem że to bardzo porządna książka na wysokim poziomie.sam jej nie widziałem ale jak tyle osób mówi o niej dobrze to coś w tym musi być.to życzę ci dobrego wyboru podręcznika i miłego przygotowywania do egzaminu:)
Ja zdalem na A, uczylem sie niemal samodzielnie.
Ksiazki:
English grammar in use
First Certificate Exam Maximiser + kaseta
Successful Writing
FCE Expert - czy jakos tak :)

+ duzo testow z netu
Dzieki za rady! A ile czasu potrzeba na przerobienie podręcznika z kasetami, testami, itp przy dużym zaangażowniu? Czy zdążę do czerwca 2004? :)
Myslę, że przy dużym zaangażowaniu dasz radę do czerwca. Ja po dwóch latach przerwy w nauce przygotowywałam się przez 2 miesiące. Zdałam tylko na C, ale moje zaangażowanie było mniejsze ;) Miałam mało czasu na naukę. Nie poddawaj się. Próbuj, nie masz nic do stracenia. POWODZENIA!
Jak się przygotowywałaś? Z podręcznika i testów? Ile lat się uczyłaś angielskiego wcześniej?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja zimowa 2003

 »

FCE