,,need'' w Future Continuous

Temat przeniesiony do archwium.
Mam takie zdanie, z teorii z książki do gramatyki, jako przykład zdania w czasie Future Continuous: ,,Will you be needing anything else?" I mam pytanie czy jest to poprawne zdanie czy jest błąd w książce oraz jeśli jest poprawne to dlaczego ,,need'' występuje z końcówką ,,-ing'', skoro jest to czasownik statyczny(zawsze myślałam, że czasowniki statyczne występują bez -ing)? Z góry dziękuję za odpowiedź;)
jest ok
grzeczne uzycie Future Continuous

'grzeczne' znaczenie tego czasu jest wazniejsze niz wlasciwosci need jako czasownika statycznego
ja tylko dodam, że 'need' w future cont. nie musi byc ograniczone tylko do grzeczności; moze też kłaść nacisk na proces czy rozciągnięcie czynności w czasie

Cytat:
skoro jest to czasownik statyczny(zawsze myślałam, że czasowniki statyczne występują bez -ing)

Nie traktuj tego jako absolutnej reguły, tylko jako pomocne uproszczenie.
Wiesz przecież, że można powiedzieć She's being rude albo I'm lovin' it
Tak więc ucząc się regułek, należy zawsze się przygotować psychicznie na wyjątki.
edytowany przez zielonosiwy: 26 sie 2018
A są jakieś podręczniki z wyjątkami z gramatyki angielskiej? Bo skąd mamy o nich wiedzieć, mamy sami wnioskować i się ich domyślać?
Cytat: Karolinaa01
A są jakieś podręczniki z wyjątkami z gramatyki angielskiej? Bo skąd mamy o nich wiedzieć, mamy sami wnioskować i się ich domyślać?

potrzebowalabys wybitnej ksiazki albo genialnego nauczyciela, jak dotad nigdzie nie do osiagniecia w zadnej dziedzinie nauki
uzycie czasownika, jak 'need' czy 'have to' w czasie ciaglym moze tez przekazywac 'pilnosc' badz 'bezposrednosc' wykonania czegos:

Jack may be needing another car soon - his eldest's just got his driving licence.
Czyli jak uczyć się angielskiego? Dużo czytać, słuchać i po przerobieniu dostępnych zasad z gramatyki, sami wnioskować niejasności?
ucz sie regulek, ale nie badz zaskoczona, gdy z czasem poznasz odstepstwa od regulek.

Np. uczysz sie o liczbie mnogiej, ale jednoczesnie poznajesz pary typu man-men czy child-children, a potem dowiesz sie o wielu innych regulkach dotyczacych niewielkich grup wyrazow. Gdybys miala tego wszystkjiego nauczyc sie od samego poczatku, to bvyloby to nudne i za duzo na jeden raz. Tak jest wlasciwie z cala gramatyka: najpierw proste reguly, potem wyjatki i mniej czeste reguly itp. Dlatego np. nie uczysz sie wszystkich czasow od razu.
Ok, dziękuję
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka