Wybór języka

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć wszystkim.
Chciałbym się Was doradzić co do pewnej kwestii. Niestety, ale nauka języków nigdy mi nie szła, a konkretniej nigdy się do niej nie przykładałem i efekty są takie, że "umiem" angielski góra na poziomie A2. Postanowiłem, że od października wybiorę się na kurs językowy i tutaj mam pewien dylemat. Czy iść na angielski, który raczej mi nie podchodzi i uczyłbym się go tylko dlatego, że warto go znać czy wybrać inny język, który mi się podoba (mam tu na myśli czeski lub słowacki)? Co byście zrobili na moim miejscu?
po czesku i słowacku to tylko w Czechach i na Słowacji
angielski daje ci dużo większe pole manewru: w każdym miejscu na świecie znajdziesz kogoś, z kim da się porozumieć po angielsku. Nie mówiąc już o innych zaletach dobrej znajomości tego języka np. będziesz miał dostęp do ogromnej ilości wiedzy, która jest publikowana w tym języku.
Zalezy tez, po co albo na co ten jezyk pobcy bedzie Ci potrzebny. Jak do przyszlej pracy, to oczywiscie angielski. Jak tylko po to zebys sie mogl porozumiec jak pojedziec gdzies na wakacje, to wtedy mozemy mowic o kazdym jezyku swiata ktory sie wtedy przyda.
Dziękuje za odpowiedź. Zdecydowałem, że pójdę na angielski ponieważ chciałbym w przyszłości znaleźć lepszą pracę. Jednak zmieniłem trochę termin i prawdopodobnie zacznę już w marcu kurs żeby nie trafić czasu. Porobiłem na kilku stronach test on-line. Z każdego wychodzi mi A2 jednak trochę waham się czy iść do takiej grupy czy wybrać A1. Powód jest taki, że kompletnie nie umiem mówić po angielsku. Nie raz pytają się mnie ludzie na ulicy o jakieś proste rzeczy, a ja nie potrafię im odpowiedzieć i kończy się na "I don't speak English" :( Jak uważacie, czy wybrać grupę A2 czy A1 w tym przypadku?

« 

FunnyEnglish