Jak wytlumaczyc Anglikowi ze jest sie humanista?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy moglby mi ktos doradzic jak w zrozumialy sposob wytlumaczyc Anglikowi ze jest sie humanista?
W pracy zajmuje sie ksiegowoscia (zaczelo sie od przypadku), a tak naprawde jestem i zawsze bylam humanistka. Rozumiem, ze slowo 'humanist' za duzo komus nie powie a ja chcialabym wytlumaczyc, ze moja praca calkowicie rozni sie od moich zainteresowan i po czesci robie cos sprzecznego z moja natura.
Mam nadzieje ze to o co pytam ma sens :) Pozdrawiam
Nie wiem w jakim sensie w Polsce uzywaja slowo humanista. Agnostyk?
powiedz najprościej w świecie że jesteś na przykład - dr nauk humanistycznych
"PhD in humanities"

-------------
wspomnieć należy o kulturze, sztuce i wszystko powinno być oczywiste
grupa nauk, których przedmiotem badań jest człowiek jako istota społeczna i jego twórczość.
edytowany przez Adriano.Rivale: 17 wrz 2020
"Doktor nauk humanistycznych" zajmujacy sie ksiegowoscia? ;-)
edytowany przez Aaric: 17 wrz 2020
A co w tym dziwnego ?
Ja jestem z wykształcenia fizykiem, z zawodu fotografem a z zamiłowania muzykiem.
Key word, 'z zamiłowania'. Kto sie 'miłuje' w ksiegowosci? ;-)
Autorce wątku chodzi o zamiłowanie do nauk humanistycznych a praca jaką wykonuje (księgowość) to nudna rutyna która jej radości nie przynosi z tego co zdążyłem zrozumieć ;)
Cytat: Justyn-a
Czy moglby mi ktos doradzic jak w zrozumialy sposob wytlumaczyc Anglikowi ze jest sie humanista?
W pracy zajmuje sie ksiegowoscia (zaczelo sie od przypadku), a tak naprawde jestem i zawsze bylam humanistka. Rozumiem, ze slowo 'humanist' za duzo komus nie powie a ja chcialabym wytlumaczyc, ze moja praca calkowicie rozni sie od moich zainteresowan i po czesci robie cos sprzecznego z moja natura.
Mam nadzieje ze to o co pytam ma sens :) Pozdrawiam

np. I'm more into arts than science.
Dziekuje za wszystkie sugestie. Ja sie nie miluje ksiegowoscia tylko moje konto bankowe :) pozdrawiam wszystkich
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia