poszukuje matieriałów angielskich z informatyki :)

Temat przeniesiony do archwium.
Chodzi mi o słówka z dziedziny informatyki jak również wszelkie inne materiały z dziedziny informatyki (książki, wywiady, strony, darmowe kursy itp). Może ktoś by mi coś polecił z tego działu? (in english of course)?
Z góy dzięki!
Informatyka to jest bardzo szerokie pojęcie. Napisz dokładnie co cię interesuje. Czy kursy języków programowania, czy systemy operacyjne, czy sprzęt. W internecie można znaleźć wszystko jeśli chodzi o informatykę.
Proponuję na początek przejrzeć archiwa grup dyskusyjnych (news.onet.pl)polskich lub zagranicznych wybranym przez ciebie zagadnieniom
oraz strony internetowe konkretnych producentów. Jeżeli interesują cię języki programowania to pisz [email]
Chodzi mi o to że zamierzam studiować ten kierunek (informatyka stosowana) z językiem wykładowym angielskim i chciałbym się jakoś oswoić ze słownictwem :) (nie to żebym teraz był jakiś ciemny). I dlatego pomyślałem że zacznę po prostu czytać różne takie materiały i będę szukać słówek związanych z informatyką (aby się w to wdrożyć).
Co byś/byście radził/radzili?
Mogę cię zapewnić, że jeżeli obecnie interesujesz się informatyką i dużo czytasz na ten temat po polsku to ze słownictwem specjalistycznym po angielsku nie powinieneś mieć większych problemów. Ja będąc na poziomie FCE (dalej na nim jestem) bez problemu czytałam artykuły informatyczne po angielsku.
Oczywiście zaczynałam od zagadnień, które mnie interesowały lub, które były związane z programem studiów.
Proponuję:
- jeżeli masz jakąś wiedzę informatyczną to proponuję czytanie magazynu computerworld - wersja online http://www.computerworld.com, jest to magazyn przeznaczony dla informatyków oraz menadżerów, zawierający raczej krótkie artykuły dotyczące zastosowaniu produktów informatycznych w firmie
- jeżeli interesuje cię obecnie jakieś konkretne zagadnienie np. chcesz się nauczyć C++ to znajdź w sieci materiały na ten temat, osobiście polecam książkę Thinking in C++( do ściągnięcia)
- dowiedz się jaki jest program studiów na pierwszym semestrze i czytaj materiały dotyczące tych zagadnień
dzięki :))
Dosyc dawno temu w ofercie SuperMemo Worldu była baza zawierajaca ok 15.000 słowek z zakresu informatyki i techniki komputerowej. Zdaje się, że później była wydana w pakiecie Mega Mix.
Widziałam w tym tygodniu mały słownik (około 35 tyś w obie strony) informatyczny polsko- angielski angielsko- polski. Słownik zawiera tylko polskie lub odwrotnie odpowiedniki bez jakiegokolwiek tłumaczenia. Ale jest dosyć tani trzydzieści parę złoty i sądzę, że na początek może się przydać.
hmmm...pewnie nie pamiętasz wydawnictwa albo nie wiesz gdzie mógłbym go nabyć (mieszkam w wawie).
Jakoś będę musiał poszukać... dzięki! :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków

 »

Pomoc językowa