Praca z bazą SM

Temat przeniesiony do archwium.
Nie potrafie sobie poradzic z zamiana kolejnosci pytanie odpowiedz w SM Advanced English. Nie znalazłam tez na to odpowiedzi w instrukcji. Nie bardzo wiem tez jak prawidlowo uzywac opcji Leeches. Poniewaz nie chce stracic swojej bazy (uzywam jej od roku wiec jest juz spora) to chcialabym wiedziec które pliki powinnam archiwizowac (chodzi mi o archiwizacje na dysku CD).
Rok czasu i jeszcze nie robiłaś kopii bezpieczeństwa ???????????

To się nazywa hardcore :-)
Robiłam tyle ze zgrywalam wszystkie pliki a nie jestem pewna czy to konieczne
Jeśli chodzi o bazę SM Adv Eng Speedup i jeśli do tej bazy nie dodawałaś własnych jednostek to wystarczy wyeksportować proces nauki: File -> Export -> Learning process.
Nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz zamieniac kolejnośc pytań i odpowiedzi w bazie angielsko-angielskiej. Przecież i tak i tak musisz się nauczyć na pamięć i pytania i odpowiedzi, musisz je zrozumieć i nauczyć się wymawiać oraz zapamiętać, który zwrot jest pytaniem, który odpowiedzią. W 2 czy 3 powtórce nie będzie Ci to juz sprawiało trudności. Ta opcja jest przeznaczona dla małych baz dwujęzycznych, np. First Steps in English z PC World Computera.

Ale jeśli koniecznie chcesz tę operację przeprowadzić, to musisz wpierw wykonać Recovery All. Zresztą wszystkie operacja na bazie należy poprzedzać Recovery All.

Jesli chodzi o zabezpieczanie bazy, to jak już kolega wspomniał wystarczy zabezpieczać tylko proces nauki. Oczywiście jeśli nie wprowadzałas do bazy zadnych poprawek, w przeciwnym razie trzeba zabezpieczać całą bazę.

Muszę jednak napisać, że tylko mało doświadczeni użytkownicy wprowadzają swoje dodatkowe słówka do baz użytkowych.