prawo jazdy w UK ?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich.
Kochani mam takie pytanie.
Może ktoś wie czy anglicy (DVLA) podczas wyrabiania (zamiany) prawa jazdy sprawdzają moje prawko w polsce.Chodzi mi o to , że mam a raczej miałem prawko w kraju (teraz zatrzymane za jazdę pod wpływem ......) teraz chciałbym wyrobić nowe w UK i nie wiem czy oni będą wysyłać zapytanie do kraju aby sprawdzić czy nie posiadam już prawka itd.Mam jeszcze stare papierowe prawo jazdy oczywiście już nieważne , ale w całkiem dobrym stanie i nie skasowane i tu to samo pytanie.
Pozdrawiam Leszek
jedno z pytan bedzie ...czy masz prawo jazdy- jak powiesz 'tak' to zapytaja gdzie ono jest - jak powiesz 'nie' to zapytaja dlaczego nie.
Moze nie na temat (mieszkam w Irlandii) ale takie sa moje spostrzezenia dot wymiany informacji nt praw jazdy w Unii
1. Kolega mial zatrzymane w Irlandii prawko za prowadzenie pod wplywem. dostal 2 lata dyskwalifikacji odebral prawko tu po roku (zalozyl sprawe o skrocenie wyroku) i przez ten caly czas w jego ojczystym kraju (Litwa) nikt nic nie wiedzial
2. Ja sam wymienialem polskie prawko na irlandzkie (tansze ubezpieczenie). Potem przyszlo mi do glowy zglosic w Polsce zagubienie tego irlandzkiego. Wydali polskie , ale po ok pol roku zaczela sie korespondencja (z polskieko urzedu) ze jednak mam irlandzkie prawko (irlandzkie wyrobilem tak samo za kilka tygodni)z prosba o wyjasnienia, czyli dotarlo do nich, choc z opoznieniem. Bylo to rok pozniej niz przypadek litewskiego kolegi
3. Przy samej wymianie cos sprawdzali (twierdzili ze wysylaja do Polski)
Jesli na co sie to przyda....
Jesli mialbym cos radzic to raczej wyrobienie sobie ich provisional licence (potem moze full) nie powinni sprawdzac - bo jak juz sprawdza i znajda to nic nie zrobisz juz z nimi....

 »

Pomoc językowa