grzes.q

Temat przeniesiony do archwium.
myslicie ze dobra rada przed egzaminem..........to wertowanie słownika i uczenie sie \"czytanie na głos słowek i ich omówien\" da cos?..........no przciez....na aegzamin na anglistyke........przciez...listeningu readingu.....czy czesc z vocabulary nie poprawie.........to moze przez słownictwo i słuchanie angielskiego....np z bbc?
Toretycznie w dobrym słowniku ang-ang istnieje coś takiego jak kilka tysięcy kluczowych słówk tóre sa uzywane do innych haseł. Jesli chcesz to je przejzyjj - to są zazwyczaj podstawowe słowa, ale dobrze je znać 9powinny być na końcu słownika w \'słupkach\'). Takie wertowanie na chybił-trafił chyba nie jest najlepszym pomysłem, a jesli zalezy Ci na słownictwie to poczytaj opowiadania po angielsku czy jaką ksiązkę. I wcale nie musisz czytac \'poważnych\' rzeczy bo w tym przypadku nie o to chodzi.
Wracając jeszcze do tych kluczowych kilku tysięcy słów - najczęscie to one pojawiają sie na egzaminach, ale sa uzyte w takich kontekstach, że ciężko na to wpaść bo okazuje się. że jakies powszechnie znane słowow jest uzywane np. tez jaki czasownik (np. \'cash\') i możesz na to nie wpaść. Lub będzie częścią idiomu.

W suimie to nauke jest juz niewiele czasu :) Ja już tylko robię teskty całościeowe, ewentualnie przeglądam gramtyke, ale tylko rzeczy, których nie uczono mnie w szkole, np. subjunctive.
pzdr

« 

Pomoc językowa

 »

Szkoły językowe