English knitting

Temat przeniesiony do archwium.
Czy zna się ktoś może na angielskim dzierganiu i mógłby mi pomóc w rozpracowaniu tego ściegu?

Opis wygląda tak:

Row 1: K1. *(K1, yfwd, K1) into next st, sl 1 keeping yarn at back (WS) of work, rep from * to last 2 sts, (K1, yfwd, K1 into next st, K1

Row 2: P1, *K3tog tbl, sl 1 keeping yarn at back (RS) of work, rep from* to last 2 st. K3tog tbl P1

A sam ścieg tak:

http://www.xtreme-knitting.com/Gemma16.jpg
napisalam co to znaczy, ale nie znam polskich odpowiednikow na 'knit' i 'purl'

Row 1. Knit 1 *(knit 1 yarn forward, knit 1) into next stitch, slip 1 keeping yarn at the back of the work (wrong side) repeat from * to last 2 stitches, (knit 1, yarn forward, knit 1 into next stitch, knit 1
Row 2. purl 1, *knit 3 together treble, slip 1 keeping yarn at back (right side) of work, repeat from * to last 2 stitches, Knit 3 together, treble, purl 1.
knit - oczko prawe
purl - oczko lewe
Dzięki dziewczyny za odzew, niestety, co te skróty znaczą, wiedziałam już wcześniej. Problem w tym, że nie wiem, jak tę instrukcję zinterpretować. Czy te 2 oczka z nawiasu w pierwszym rzędzie wydziergać razem w jednym? Tak?
Ja bez drutów w ręce się nie podejmuję tego tłumaczyć:) Bo to zależy pod jaką metodę dziergania jest ten opis robiony. Na GW jest forum "robótki na drutach", myślę, że jak to tam wrzucisz, to dziewczyny Ci ten opis rozpracują.
Na marginesie: masz nazwę tego wzoru?
jeszcze mała poprawka tbl= through (the) back loop(s) :)
Opis jest robiony pod anglosaski sposób robienia na drutach - dlatego te komplikacje. Nie znam niestety jego nazwy, tylko źródło - Gemma/Rowan 37. Chyba spróbuje zaczepić kogoś na "ravelry", może się jakaś dziergaczka zlituje i mi pokaże na Skype'ie...
OK, chyba mi się udało:) Tzn przy założeniu, że rzędy 3-4 to zwykły gładki, bo inaczej cały wzrór się sypie:)
To jest tak:
R1: 1op, *z drugiego robimy trzy: 1op, narzut, 1op, dopiero teraz zdejmujemy z lewego drutu (i teraz nieważne jak robisz, ale na lewej stronie te trzy oczka powinny mieć pierwszą nitkę z tyłu drutu, bo inaczej się poskręca), trzecie przekładamy na prawy drut zostawiając nitkę z tyłu. Powtarzamy od *, na przedostatnim robimy powtórkę z potrojenia (1op, narzut, 1op) i ostatnie 1op.
R2: 1ol, *następne trzy (te rozmnożone w poprzednim rzędzie) przerabiamy na prawo (z nitki za drutem, żeby się nie poskręcało:), kolejne (poprzednio przełożone) znowu przekładamy z nitką z tyłu (będzie widoczna z przodu robótki). Powtarzamy od *, przy czterech od końca przerabiamy trzy razem i ostatnie 1ol.

Mam nadzieję, że to to, i że trochę pomogłam:)
Aga! Jesteś wielka!!!! To dokładnie ten ścieg. Dzięki serdeczne za pomoc!!!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Olimpiada języka angielskiego