Książki w języku angielskim

Temat przeniesiony do archwium.
Hi

Szukam książek po angielsku, abym mógł sobie poczytać.
Tylko, że te pengium books to raczej odpada bo są dość łatwe. Chciałem normalną książkę, a nie taką przygotowywaną przez jakieś uczelnie, może być też amerykańska.
Szukałem po antykwariatach, książek jest dużo, nawet tanie, tylko że ja mam jeszcze jeden problem, bo nie potrafię czytać żadnych horrorów ani latających duchów, ani nic o miłości, po prostu nie nawidzę takich książek i w ogóle mi nie wchodzą. Najlepiej żeby to było coś na faktach. Kiedyś miałem książkę o R. Stallmanie ibardzo mi się podobała. Jakby ktoś mógł podać chociaż tytuły po angielsku to bardzo bym się cieszył, bo tak to nawet jak się widzi w księgarni czy antykwariacie pełno książek to nie wiadomo o czym one są, a wszystkie przeglądać nie sposób.

Pozdrawiam
A kryminały albo sensacyjne lubisz? Łatwo o nie w antykwariatach.

Jeśli lubisz o faktach możesz szukać biografii, autobiografii, opracowań na temat Twojego hobby. Jest taka seria tanich, małych książeczek "Horrible....", np. Horrible Histories, Horrible Science (z tej serii np. Ugly Bugs, Shocking Electricity, Nasty Nature, Fatal Forces, Evolve or Die, Disgusting Digestion, Deadly Dieseases itp.).