szukam pomocy ---mam egzamin

Temat przeniesiony do archwium.
hej! szukam pomocy bo zdaje egzamin i mam wykaz obowiazujacych zagadnien ale niektorych nie moge znalezc i niewiem w ogole o co chodzi--------Czasowniki z bezokolicznikiem w dopełnieniu--1. Pozycje przymiotników i przysłówków w zda1.-- Znaczenia dosłowne i idiomatyczne konstrukcji przyimkowychniu--Zdania względne---Inwersja stylistyczna----PROSZE O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Radze zajrzeć do dobrej gramatyki - każda na poziomie Advanced/Proficiency zawiera wszystkie te zagadnienia (większość zagadnień jest też w książkach na niższym poziomie). Z czym dokładnie problem - tłumaczeniem na angielski tych zagadnień ? Czy niektórych nie ma w Twoich książkach (to chyba może dotyczyć tylko inwersji)?
chyba chodzi o to, że przeważnie w książkach od gramy te zagadnienia są opisane po angielsku i autorka postu chyba nie bardzo wie o co chodzi...
hej--dokladnie jest tak jak piszesz byc moze ze mialam juz to ale nie okreslalam tego w ten sposob i jak jest nazwa po polsku to nie bardzo wiem o co chodzi
Verbs followed by to-infinitive
1. Position and order of adverbs and adjectives
2. Literary and metaphorical meaning of prepositional phrases
3. Relative clauses
4. Inversion (ex. inversion after negative adverbials - okoliczniki zawierające w sobie element przeczenia- never, hardly, no sooner, only if, only then, under no circumstances, on no account; inversion after so/such with that (Such was the force of the storm that...; inverted conditional sentences without IF
halo mam maturke w tym roku i mam problem z relative clauses
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe