Przetłumaczenie krótkiego tekstu

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam nietypowy problem. Mianowicie chce sobie zrobić tatuaż z sentencją "Laug now, cry later". W internecie znalazłem dokładniejsze znaczenie tego napisu:
Laugh now, cry later. Try to think in terms of good, wise and sage advice given out that is foolishly laughed away. The giver of advice may say, "Laugh now. Cry Later." It means, you might think it's funny or stupid now but later (when you realize what I've been trying to tell you), you'll be crying.

Foolishly laughing away advice or ideas that you will live to regret in the future.

Mniej więcej wiem jaki jest sens tej wypowiedzi, jednakże chciałbym abyscie pomogli mi w szczegółowym przetłumaczeniu tego tekstu :) Będę bardzo wdzięczny.
Z góry dzięki.
to znaczy teraz się śmiejesz (bo ci się ten nowy tatuaż podoba), ale później będziesz płakać (jak będziesz próbować go usunąć)
i pamietaj, to co wyglada ladnie jak masz 20 lat, bedzie wygladalo inaczej jak bedziesz mial 80 lat....
Mam prośbę, traktujcie to powaznie :) Ullak, jak masz pisac glupoty to lepiej wogole nic nie pisz...
Co do samego tatuazu, nie sądze zebym przejmowal sie zbytnio wyglądem w wieku 80 lat:) a pozatym nauka idzie do przodu, kazdy tatuaz mozna poprostu poprawic- przywrócic mu dawny "blask" także nie musicie mnie pouczac w tym temacie :)

P.S.
Jeżeli znajdzie się jakaś kompetentna osoba skłonna poświęcic 5 min swojego czasu, to bardzo proszę o dokladnie przetlumaczenie tekstu, tj. słowo w słowo. Bardzo mi na tym zależy.
Ulla Ci wyjaśniła: śmiej się, smiej, a potem będziesz płakał.
tyle to ja wiem, chodzi mi o "sens" tych słów?! oco dokładnie chodzi?
smiej sie teraz, placz pozniej. sprobuj myslec o tym jak o dobrej i madrej radzie, ktora zostaje glupio wysmiana. oboba dajaca rade moze powiedziec 'smiej sie teraz, placz pozniej'. To znaczy, ze teraz mozesz myslec, ze to jest zabawne lub glupie, ale pozniej (kiedy zdasz sobie sprawe, co ci chcialem powiedziec) bedziesz plakal
glupie wysmiewanie sie z rad lub pomyslow, czego bedziesz w przyszlosci zalowal.
>>>>Co do samego tatuazu, nie sądze zebym przejmowal sie zbytnio wyglądem w
wieku 80 lat:) a pozatym nauka idzie do przodu, kazdy tatuaz mozna poprostu poprawic- przywrócic mu dawny "blask" także nie musicie mnie pouczac w tym temacie :)
...methinks, we touched a raw nerve. Tis ever the truth, that youth is wasted on the young...so much knowledge - so little experience.
Dzięki mg :)
Jak cytujesz, to podaj zrodlo, w tym wypadku yahoo ansers. W ogole nie rozumiem sensu robienia tatuazu tekstu, ktorego nie rozumiesz, bo co, fajnie brzmi, ladnie wyglada?

A tak odnosnie Twojego pytania to ten tekst ma wiele znaczen w przeroznych kontekstach, czesto jest przedstawiany jako dwie twarze klowna/maski/czaszki, jedna z usmiechem, druga z opuszczonymi kacikami ust. Tatuaz ten (w formie graficznej) jest czesto uzywany przez czlonkow jednego z najbrutalniejszych gangow, MS13 (Mara Salvatrucha), ktory odzwierciedla filozofie grupy (niczym sie nie przejmuj, rob co chcesz, a placz jak Cie zapuszkuja/dostaniesz kulke). Tutaj tatuaz ten odzwierciedla brawure, gotowosc do wszelkich poswiecen dla gangu, nie przejmowanie sie ewentualnymi konsekwencjami. Pomimo ze nie jest to jedyna interpretacja i taki tatuaz niekoniecznie musi oznaczac przynaleznosc do mary, za kazdym razem gdy widze kogos z takim tatuazem rzuca mi sie to w oczy i biore taka mozliwosc pod uwage.
Nieukrywam, bardzo podoba mi się ten tatuaż:) Tak jak powiedziałeś jest duzo interpretacji tego wzoru, a ja chce dokladnie je poznac zanim go zrobie. Z dnia na dzien mam większe pojęcie na jego temat :) oto mi wlasnie chodzilo
o to ci wlasnie chodzilo, zeby niektorzy mogli pomyslec, ze nalezysz do gangu? ile ty masz lat?
pakk ty naprawde jestes tak tępy czy tylko sie zgrywasz? Kto powiedział ze ten tatuaż mają tylko członkowie gangu MS13? Przeczytaj posty pod spodem, jak widzisz kazdy inaczej moze interpretować tą dziare :) Mi akurat przypadla do gustu, to ze proboje sie dowiedziec o niej cos wiecej to chyba dobrze swiadczy co?
kochanie
>>>>ty naprawde jestes tak tępy czy tylko sie zgrywasz
tak sie nie odzywamy tutaj na forum do innych forumowiczow. Nawet jak Ci sie cos nie podoba, to zawsze piszemy to grzecznie i z szacunkiem.
ok rozumiem. Przepraszam :)
Temat przeniesiony do archwium.