Repetytorium

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 33
poprzednia |
Mam pytanie - które repetytorium jest najlepsze: Oxford, Longman, Macmillan czy jeszcze jakieś inne. Oxfor ogladałam w księgarni jest ok, jest baza ze słówkami na różne tematy, są przykłady wypowiedzi pisemnych. Inny repetytoriów niestety nie było nie wiem więc jak wyglądają. Czym się kierowac przy wyborze repetytorium, oczywiście oprócz ceny?
Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.
Nie napisałeś po co Ci to repetytorium, jeśli do matury, wybierz jakieś polskie. jeśli do certyfikatów, przerób polskie i dopiero potem myśl o angielskim!!!
Polecam repetytorium Longmana (takie niebieskie z parlamentem londyńskim), idealne do matury. Do tego są jeszcze testy (taka sama okładka tylko pomarańczowa). Pozdrawiam
Ja się uczę z tego oxfordzkiego, ale ono jest moim zdaniem trudne. Mam CAE, ale często mam problemy z testami z tej książki i rzadko mam max punktów. Jakie są wasze odczucia?
ja mam oxfordzkie i uwazam ze jest bardzo fajne, wszystko jest dobrze wytlumaczone, z przykladami i testami probnymi do matury ;-)
aha! i jest duzo polcen do napisania wypracowan idealne przed nowa matura!
na dodatkowym angielskim korzystam tez z longmana i tez jest calkiem ok, wydaje mi sie ze najlkepiej jest laczyc oba i wtedy ma sie wszystko czego dusza pragnie;-)
Ja korzystam w szkole z repetytorium Oxford, i jestem srednio zadowolona. Po pierwsze jest troche chaotycznie zoorganizowane - to moje zdanie. Jesli zdajesz mature na poziomie podstawowym to mozesz korzystac z Oxfordu(wcale nie jest tridne!), a jesli na rozszerzonym to polecam MacMillan ze wzgledu na to ze jest wiecej cwiczen zwiazanych np z transformacjami. A w Oxfordzie jest ich bardzo malo.
Dzięki za szybki odpowiedzi. Wiadomo że najlepiej mieć wszsytkie. Ale powiedzmy, że wolałabym wydać nie za dużo pieniędzy. Macmillan i Oxford sa razem z CD a do Longamna np. trzeba kupic osobno kasety.
Mam jeszcze pytanie czy w Longmanie i Macmillanie są jakieś zbiory słowek do różnych tematów jak w Oxfordzie?
Pozdrawiam
Longman odpadlby od razu dlatego ze sa kasety!! Plytki sa lepsze - jakosc dzwieku, trwalosc) itp ! Bierz Macmillan!
Tak, w Longmanie jest podział na tematy z listą słówek. A zamiast kaset można też kupić CD :)
ceny repetytoriów są zbliżone (Longman + CD kosztuje tyle co Macmillan), a dodatkowo w L. masz kolorowe zestawy do ustnego (wszystkie zagadnienia tematyczne!). Oxford jest podzielony na lekcje, a nie na typy ćwiczeń, więc przed maturą trudno cokolwiek powtórzyć, poza tym brakuje dwóch zagadnień tematycznych i mało ćw. na poziom rozszerzony.
Sama marka wydawnictwa longman już dużo mówi . Cyba ci od longmana mają najlepsze podejście do tematu tak więc osobiście polecam Longmana.
A propo mają świetne słowniki... wiem wiem to brzmi jak krypto reklama ale
one faktycznie są dobre.
pozdr.
Są wszytskie zagadnienia !!! I klucz jest świetny - można się dużo z niego dowiedzieć, a nie tylko suche odpowiedzi abc...
Ucze w szkole i korzystam z Oxfordu, poniewaz bardziej podoba mi sie niz Longman (chociaz poza repetytorium korzystam glownie z Longmana). Potem pojawilo sie repet. Macmillana i uwazam, ze jest rewelacyjne. Przyszloroczne klasy maturalne wiec przestawie na te ksiazke. Wszystko po kolei jest elegancko powtórzone. Nie ma tam, co prawda, osobnej listy slowek, ale slownictwo z kazdego dzialu tematycznego ma swoj odrebny dzial z cwiczeniami. NAPRAWDE POLECAM! :)
>Cyba ci od longmana
>mają najlepsze podejście do tematu tak więc osobiście polecam
>Longmana.

z tym sie nie zgodze, Longman nie ma w swojej ofercie podrecznika do liceum ktory by mnie zadowolil. A mialam np Opportunities i uwazam ze ta seria jest beznadziejna.

>A propo mają świetne słowniki... wiem wiem to brzmi jak krypto reklama
>ale
>one faktycznie są dobre.

Oxford tez ma swietne - English Dictionary for Advanced Learners chociażby.
MacMillan też ma zacny słownik - Macmillan English Dictionary for Advanced Learners.
Slownik a ksiazka do samodzielnej nauki to zupelnie cos innego.

Powiem tak jesli masz sporo czasu na rozwiazanie wielu cwiczen z MacMillan'a to wybierz to repetytorium.
Natomiast jesli do matury zostalo Tobie kilka miesiecy, zdajesz mature na poziomie podstawowym i chcesz ugruntowac swoja wiedze to mozesz wybrac Oxford.
najlepszy jest oxford mamm go i naprawde chwale sobie go chociaz angielskiego malo co umiem naprawde super
o ile jeszcze ktokolwiek to przeczyta : czy wszystkie bez wyjatku repetytoria tu wspomniane maja klucz?
Witam, poszukuje dobrego repetytorium. Musi spelniac kilka wymogow: musi byc po polsku, musi miec zakres slowek do kazdego tematu/sytuacji, musi miec klucz odpowiedzi, musi mnie dobrze przygotowac do matury [pisze rozszerzenie]. Co wy na to ? Poratujecie ? :D
ja mam Longmana+ 2 plytki CD i obie są zwalone bo mi nie działają. ale repetytorium ogólnie nie jest złe.
macmillan! w oxordzie szata grzficzna jest troszke confusing malo czytelne jak dla mnie to macmillan!
a mozesz mi cos opowiedziec o tym repetytorium? co tam jest ciekawego? jakie są sytuacje ? :D i oczywiscie jaka jest cena
A repetytorium lektorkletta? Ma slowka z tlumaczeniami na polski, teksty i cwiczenia z kluczem, na stronie wydawnictwa jest darmowa probka do pobrania. Wydaje sie OK.
Repetytoria LektorKletta wydają mi się bardzo dobre. Repetytorium gramatyczne pozwala powtórzyć i nauczyć się gramatyki, Repetytorium leksyklane z kolei to trudny do przecenienia zbiór najpotrzebniejszych słów i wiel ćwiczeń z nimi związanych.
Jak myślicie ile czasu potrzeba na przerobioenie całego repetytorium, dajmy na to mcmillana czy też longmana. pytam bo się zastanawiam czy już sobie kupić czy dopiero w trzeciej klasie.
Na to pytanie nikt nie da Ci ścisłej odpowiedzi. Wszystko zalezy od wydawcy repetytorium oraz od tego jak do tej pory uczyłeś się języka i ile z tej nauki pamiętasz. Jeśli dużo, to powinny wystarczyć Ci 3 miesiące. Jeśli w pierwszej i drugiej klasie tylko chodziłeś na angielski, to musisz poświęcić na to nie mniej niz rok i nie mniej niż 2 godziny dziennie, w weekendy też.
Ja bardzo polecam Ci Macmillana ForMat. Każde zagadnienie jest dokładnie wyjaśnione i są informacje co w danym momęcie powinieneś zrobić równierz na egzaminie. Wszystkie nagrania w świetnej jakości na CD + klucz do zadań na 3 CD. To repetytorium możesz nawet sam robić ez pomocy bo napewno wszystko zrozumiesz. Bardzo gorąco polecam.
Hej! Potzrzebuje nazwy ksiażki...To jest dlanauczyciela ta książka... Tak pomarańczowa ForMat...jestem w pierwszej klasie i jej potrzebuje!!!PILNE Mój [email] Z GÓRY THX!!!
OGROMNA PROŚBA!
Gdzieś mi się zawieruszyły płyty od białego repetytorium Revise for Matura...
Jestem zmuszona samodzielnie przygotowywać sie do rozszerzonej matury, ponieważ moja szkoła nie może mi tego umożliwić (brak anglistów :/ ), zatem muszę też sama sprawdzać poprawność zadań...
Będę naprawdę bardzo wdzięczna, jeśli ktoś wysłałby mi na pocztę plik z odpowiedziami do tej książki! : )
pozdrawiam!
[email]
Ja do matury w tym roku przygotowałem się dobrze z książki Tomasza Staniszewskiego "Matura z języka angielskiego.Repetytorium". znalazłem ją na stronie:http://www.angielski-lublin.com.pl/wydawnictwo/product.php?id_product=19. Polecam, bardzo wiele dialogów, opisy ilustracji,wypowiedzi pisemne. niska cena
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 33
poprzednia |