ile trzeba miec by dostac sie na filologie

Temat przeniesiony do archwium.
bo wsumie wszyscy daja wyskokie wyniki ale tak naprawde to ile trzba miec zeby dostac sie na jakomkolwiek czy osoby z podstawowego maja jakies szanse by sie dostać bardzo warzne odpowiecie
Ile trzeba mieć? Chodziło Ci chyba, ile trzeba dać. To zależy gdzie. Na prywatne nawet pewnie nie wymagają dużo, ale na uczelnie państwowe, nie sądzę, żeby gdziekolwiek starczyło nawet 100% z podstawowej. Wydaje mi się, że na średnie uczelnie 70-80% z rozszerzonego wystarczy.
hey.wydaje mi sei ze zeby dostac sie na fil.ang na jakikolwiek uniwersytet tzreba podejsc do rozszerzonej , sama podstawowoa nawet na 100% nie wystarczy.natomiast jezeli chcesz sie dostac na jakies lepszy uniwerek to hmm pewenie majac ponizej 80% to nie ma za abrdzo szans ;(( chyba ze matura bedzie tak trudna ze wsyzscy napisza slabo ;))wtedy prog przyjmowania bedzie musial sie zmniejszyc
pzdr
Nie wiem jak jest na innych uczelniach, ale wyczytałam, że na Jagiellońskim przyjmują od 95% z rozszerzonej!!!
Podawanie jakichkolwiek progów teraz jest bez sensu - przecież nie wiadomo jaki będzie poziom matury. Najważniejsze żeby mieć więcej niż konkurencja.
Nie słyszałam żeby na jakąś filologię przyjmowali z podstawową maturą - to przecież każdy napisze.

Pozdrawiam